
Csiszolódnak a szabályok, a köz érdekében a tavalyi tapasztalatokkal felvértezve szervezik az idei Háromszéki Középiskolás Sportolimpiát.A tanfelügyelőség
Fotó: Tuchiluș Alex
Ismét megrendezik május 21-22. között Sepsiszentgyörgyön a Háromszéki Középiskolás Sportolimpiát. Az első háromszéki sportolimpiának 250 résztvevője volt, idén ennél is több jelentkezőre számítanak.
2025. április 15., 14:432025. április 15., 14:43
2025. április 15., 14:452025. április 15., 14:45
Az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete idén is megrendezi a a Háromszéki Középiskolás Sportolimpiát, amelynek szervezőcsapata kedden a Szabó Kati Sportcsarnok atlétikapályáján tartott sajtótájékoztatót. Bodor László, az RMDSZ Háromszék Területi Szervezetének ügyvezetője, Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő, László Boglárka és Tamási Edmond, a Székely Mikó Kollégium, illetve a Mikes Kelemen Elméleti Líceum testnevelő tanárai a tavalyi tapasztalatokat értékesítve állnak a nagy feladat elé. A cél nem változott:
Az első háromszéki sportolimpiának 250 résztvevője volt, idén ennél több résztvevőre számítanak a szervezők.
Fotó: Tuchiluș Alex
Nem a győzelem a fontos, hanem a részvétel – hangsúlyozták a sajtótájékoztatón. „De azért a háromszékiek nem vallottak szégyent a Kolozsvári Erdélyi Magyar Sportolimpián sem: a Háromszékről továbbjutók az összesen 500 résztvevő mintegy 10 százalékát tették ki, és 15 arany-, ezüst-, illetve bronzérmet hoztak haza” – tudtuk meg Bodor Lászlótól.
A tanfelügyelőség is fontosnak tartja az egészséges életmódot, szívesen vállalt partnerséget a szervezésben
Fotó: Tuchiluș Alex
Kiss Imre főtanfelügyelő elmondta, a tanfelügyelőség feladata a népszerűsítés, az információ eljuttatása az iskolákhoz – szívesen eleget is tesznek ennek a kötelezettségnek, annál is inkább, mert ez a rendezvény kicsit másabb, mint a többi sportverseny.
– fogalmazott a főtanfelügyelő.
László Boglárka és Tamási Edmond felhívta a figyelmet, hogy a testnevelő tanárok is magukénak kell érezzék a feladatot, hogy időben eljuttassák az információkat az érdekeltekhez.
Fotó: Tuchiluș Alex
A Szabó Kati sportcsarnok mögött az elmúlt időszakban egy strandröplabda-pályát is létrehoztak a szervezők, ennyivel is szélesedett a Háromszéken űzhető sportok palettája. Így a sportolimpián is
A csapatokban 9-12. osztályos diákok vehetnek részt, illetve a mostani nyolcadikosok és középiskolai végzősök is.
Fotó: Serar Szabolcs
A szervezők némileg módosítottak a szabályokon, hogy ne hozzák hátrányba a kedvtelésből sportolókat, ne vegyék el a kedvüket a mozgástól. Ezért a csapatsportok esetében a sportklubokhoz leigazolt diákokból egyszerre legtöbb két játékos lehet a pályán, páros játékoknál a páros egyike lehet leigazolt, egyéniben nem jelentkezhetnek.
Az iskolaigazgatók e-mailben minden információt megkapnak a nevezési feltételekről, az igazgatók vagy a testnevelőtanárok által beküldött jelentkezéseket május 2-ig várják a programiroda@haromszekirmdsz.ro címre.
Élesedik a helyzet a városvezetés és a Hydrokov Rt. között a több utcát is érintő vízszennyeződés kapcsán. A szolgáltató szerint legutóbb már csak egy laborminta bizonyult fertőzöttnek, de május 5-ig nem ajánlja a vezetékes víz fogyasztását.
Az országos lista 38. helyén található Sepsiszentgyörgy a vízért számlázott jelenlegi árakkal – közölték a városi képviselő-testület csütörtöki ülésén, ezzel a kijelentéssel tompítva a kilátásba helyezett drágítások várható hatását.
Elfogadták Kovászna megye idei költségvetését: a mintegy 545 millió lejes büdzséből elsősorban az egészségügyi rendszert és a szociális hálózatot támogatják, de a fejlesztésekről sem mondanak le. Létszám- és béralapcsökkentésről is döntöttek.
Három, faanyagot szállító járművet állítottak meg ellenőrzés céljából a 11-es országúton a hatóságiak Kovászna megyében, a feltárt szabálytalanságok miatt pedig tetemes összegű bírságot szabtak ki rájuk szerdán.
Három autó karambolozott szerdán késő délután Csernátonban. Az elsődleges információk szerint senki nem sérült meg súlyosan.
Szerető családra váró négylábúakkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők a sepsiszentgyörgyi városünnep keretében, május 2-án és 3-án. A Szent György Napokra kölyökkutyákkal és felnőtt ebekkel látogatnak ki a szépmezői menhely önkéntesei.
Elfogadták Sepsiszentgyörgy költségvetését, amelynek tervezését a késve megszületett országos büdzsé nehezítette. A város több területen visszafogja a kiadásokat, de az oktatási fejlesztéseket továbbra is prioritásként kezeli.
Megérkeztek a kedvezményes gyógykezelési jegyek a Kovászna megyei intézményekhez, ezért már benyújthatók az igénylések a megyei nyugdíjpénztáraknál. A lehetőséggel nem csak a nyugdíjasok élhetnek.
A szociáldemokrata pártelnök kérésének eleget téve lemondott tisztségéről Sebastian Cucu, Kovászna megye alprefektusa.
Már csak az államfő aláírására vár az állományszabályzó medvekvóta megduplázását előíró jogszabály, amelyet a szenátus után a képviselőház is megszavazott. Ennek apropóján Ráduly István háromszéki prefektus is áttekintette a medveállomány helyzetét.
szóljon hozzá!