Képünk illusztráció
Fotó: Farkas Orsolya
Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség hétfő reggeli összesítése szerint eddig 5438 embert kellett evakuálni vagy maguktól hagyták el otthonaikat az árvízveszély miatt. Több tucat fa kidőlt, egy vasútvonal járhatatlanná vált.
2024. szeptember 30., 11:212024. szeptember 30., 11:21
2024. szeptember 30., 12:052024. szeptember 30., 12:05
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) hétfő reggeli tájékoztatása szerint Arad, Argeş, Bákó, Botoşani, Brăila, Brassó, Buzău, Călăraşi, Kolozs, Konstanca, Kovászna, Dâmboviţa, Galac, Giurgiu, Hunyad, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Neamţ, Olt, Prahova, Szilágy, Szeben, Suceava, Temes, Tulcea, Vâlcea, Vaslui, Vrancea megyében és Bukarestben 11 házból, 16 udvarból, négy tömbház alagsorából, egy közintézmény székhelyéről, egy magáncég raktárából és 12 utcáról kellett kiszivattyúzni a vizet. Emellett
Megelőző intézkedésként Argeş, Brassó, Galac és Vaslui megye 28 településén összesen 6014 személy hagyta el az otthonát, további 684-en megtagadták az evakuálást.
Az erős szél miatt a hatóságok lezártak valamennyi Konstanca és Tulcea megyei kikötőt.
Több időjárási figyelmeztetés a hétfői nap folyamán is érvényben marad, különleges helyzetekről egyelőre nem érkezett jelentés – közölte a DSU.
Az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség tájékoztatása szerint vasárnap 7 és 24 óra között a katasztrófavédelem csapatai 27 megye (Arad, Argeş, Bákó, Botoşani, Brăila, Brassó, Buzău, Kolozs, Konstanca, Kovászna, Dâmboviţa, Galac, Giurgiu, Hunyad, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Neamţ, Olt, Prahova, Szilágy, Szeben, Temes, Tulcea, Vâlcea, Vaslui és Vrancea) 90 településén és Bukarestben dolgoztak a szélsőséges időjárás hatásainak elhárításán.
Piski (Simeria) és Petrozsény között egy fa zuhant a sínekre, egy időre leállt a vasúti forgalom.
Négy megye 28 településén összesen 5438 személyt evakuáltak vagy maguktól hagyták el otthonaikat a katasztrófavédelem tájékoztatása szerint.
Később tartja meg tervezett találkozóját Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnökkel, a jövő hétre kilátásba helyezett időpontot törölték. Az amerikai elnök ezt szerdán közölte, miután tárgyalt Mark Ruttéval, a NATO főtitkárával.
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tervezett találkozót illetően – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden újságírói kérdésre.
„Nincs terve” Donald Trump amerikai elnöknek arra, hogy a közeljövőben találkozzon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – adta hírül kedd este a BBC a Fehér Ház egyik tisztviselőjére hivatkozva.
Robbanás volt hétfőn a román Petrotel-Lukoil kőolajfinomítóban, később pedig Magyarországon a százhalombattai olajfinomítóban keletkezett tűz.
Egy hirtelen és heves tornádó söpört végig hétfőn több, Párizstól északra fekvő településen, és felborított három darut, amelyek egy fiatal munkás halálát okozták, négy embert pedig súlyosan megsebesítettek a hatóságok szerint.
Oroszország eddig nem kérte Romániától, hogy Vlagyimir Putyin budapesti csúcstalálkozóra utazásakor nyissa meg légterét az orosz elnök számára – jelentette ki hétfőn Brüsszelben a külügyminiszter.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
A háború adja át a helyét a békének! – hangoztatta XIV. Leó pápa vasárnap a Szent Péter téren, ahol hét új szentet avatott, közöttük Venezuela, illetve Pápua Új-Guinea első szentjét.
Beperelte az Európai Bizottságot a román állami gázipari vállalat, a Romgaz – írta az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonon beszélt Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel az Oroszország és az Egyesült Államok közötti csúcstalálkozó előkészületeiről – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságírókkal pénteken Moszkvában.
szóljon hozzá!