George Bara, a napocanews.ro újságírója szerint a december elsején tartott temesvári tüntetés esetében sajtómanipulációk történtek, a tévéadók hírei teljesen eltorzították az eseményeket.
A Nyugati Jelen tudósítója is, aki az előzményekről ír, civil megmozdulásról és nem politikai akcióról beszél.
2009. december 02., 20:292009. december 02., 20:29
A tömeg a Temesvár Társaság felhívására érkezett az opera előtti térre. Elsősorban forradalmárok érkeztek a csalájaikkal egyetemben, őket a helyi labdarugó klub szurkolói egészítették ki és néhány nacionalista szervezet tagjai. Ugyanakkor olyan elismert személyek csatlakoztak hozzájuk, mint Daniel Vighi a Marinereasa Kiadó tulajdonosa. A tömegnek csak körülbelül tíz százalékát képezték a Demokrata Liberális Párt szimpatizánsai. Másfelől a tévék által közzétett felvételeken azok a személyek melyeka rendőrőkkel összetűzésbe kerültek nem tagjai egyetlen politikai pártnak sem, hanem a forradalmárok vagy ezeknek leszármazottai. Egyikük aki számonkéri a csendőrők fellépését, éppen azt nehezményezi, hogy előzőleg gázsprayel az arcába fújtak a temesvári focicsapat rajongója a, másik pedig egy nacionalista szervezeté. Ők a Yahoo Messenger körlevelén kapták meg a felhívást hogy a tűntetéseken résztvegyenek – részletezi az újságíró.
Bara arra is kitért, hogy a híradók olykor harminc emberről beszéltek és csak a dulakodásról játszottak be egy kis részletet, holott ha a kamerákat végigpásztázzák a felvételekről kiderül, hogy körülbelül háromezer ellentüntető volt jelen. Ez a PSD-s kampányolók feletti fölény késztette az operaházban felszólaló politikusokat, hogy megszégyenülten, a hátsó kijáraton távozzanak.
Ezen kívül egy hamis elmélet is kerengett, miszerint a Poli Temesvár szurkolói le lettek volna fizetve, hogy feszültséget keltsenek. Ema Cernescu szóvivőjük cáfolta ezeket az érveket.
Pataki Zoltán az előzményekről így ír a Nyugati Jelenben: „A Temesvár Társaság (Societatea Timişoara) és egy tucatnyi civil szervezet Gheorge Ciuhandu temesvári polgármesterhez intézett nyílt levélben tiltakozik a város szimbólumai: az Opera tér, az Opera erkélye és a Temesvári Kiáltvány egy választási konfliktusban való felhasználása ellen.A nyílt levél szerzői úgy vélik, hogy a város polgárai véleményét előzetesen ki kellett volna kérni a politikai konfliktust kiváltott döntéssel kapcsolatban (Ciuhandu a temesváriak nevében vállalta, hogy Mircea Geoană jelölését támogatják az elnökválasztások második fordulójában – szerk.) Az aláíró civil szervezetek között van a temesvári forradalmárok két szervezete és a helyi értelmiség színe-javát tömörítő Ariergarda Egyesület is.\"
Romániai idő szerint vasárnap 16 óráig több mint 1 300 000 román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A román diplomácián nem múlik, hogy a külföldön élő román állampolgárok viszonylag könnyedén szavazhassanak. Európa nagyobb román diaszpórával rendelkező országaiban sok helyiséget kibérelt a külügyminisztérium. Budapesten is nagy a szavazókedv.
Romániai idő szerint vasárnap 14 óráig több mint 1.110.000 román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Hitetek és örömötök szolgája akarok lenni – mondta XIV. Leó a péteri szolgálatának kezdetét jelentő szentmisén vasárnap a vatikáni Szent Péter-téren, hangsúlyozva, hogy a péteri szolgálat két dimenziója a „szeretet és az egység”.
Romániai idő szerint vasárnap 11 óráig több mint 827 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Több mint hatszáz román állampolgár élt szavazati jogával péntek óta a tokiói román nagykövetségen. Köztük egy székelyudvarhelyi választó – kollégánk – is.
Romániai idő szerint szombaton 21 óráig több mint 700 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 560 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig közel 423 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 12 óráig több mint 300 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.