
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt 24 órában 3975 bevetésük volt a belügyi szerveknek, 2559 esetben a közbiztonság és a közrend védelmében volt szükség a beavatkozásukra, 1416 esetben vészhelyzet miatt riasztották őket.
2023. november 04., 14:292023. november 04., 14:29
A belügyi tárca szombati közleménye értelmében a vizsgált időszakban 842 lehetséges bűncselekményről érkezett bejelentés,
Pénteken 7900 szabálysértést észleltek a rendőrök és a csendőrök, és több mint 2,9 millió lej értékben róttak ki bírságot – ismerteti a belügyi összegzést az Agerpres.
A közlekedésrendészet munkatársai a közúti ellenőrzések során
A katasztrófavédelmi felügyelőség 100 ellenőrzést végzett az elmúlt 24 órában, és a szabálysértések miatt 403 bírságot róttak ki, összesen 342 100 lej értékben.
A hivatásos tűzoltók 1179 esetben nyújtottak sürgősségi egészségügyi ellátást, 80 tűzesethez riasztották őket, műszaki mentésre tíz esetben volt szükség. Akcióik során 10 bajba jutott személyt helyeztek biztonságba.
A belügyi szervek helikoptereinek 11 küldetésük volt az elmúlt nap, ezek során kilenc személyt mentettek ki.
Az Egyesült Államok nagyszabású hadműveletet indított Irán ellen – jelentette be szombaton Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon, egyúttal megadásra szólította fel az iráni Forradalmi Gárdát.
Izrael megelőző csapást mért Iránra – jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
Több mint 10 ezer ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt 2025-ben, közülük körülbelül 5 ezer a Máramarosi-havasokon keresztül – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a máramarosszigeti területi határrendészeti felügyelőség vezetője.
A Pest Vármegyei Főügyészség minősített kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel, valamint gyerekeikkel szemben, akik bűnszövetségben kereskedtek kábítószerrel.
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
Teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt Donald Trump amerikai elnök Washingtonban csütörtökön, az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
szóljon hozzá!