
Fotó: Tuchiluș Alex
Túlzottan nagyoknak nevezte Kelemen Hunor Klaus Iohannis volt államfő külföldi útjainak költségeit.
2025. március 19., 19:422025. március 19., 19:42
Az RMDSZ elnökét a parlamentben kérdezték az újságírók, mi a véleménye a Iohannis elnöki mandátuma alatt kifizetett útiköltségekről, amelyek titkosítását kedden oldotta fel az elnöki hivatal.
– jött Kelemen válasza az Agerpres hírügynökség beszámolója szerint.
A politikus üdvözölte Ilie Bolojan ügyvivő elnök lépését, megjegyezve, természetesnek találja, hogy a közpénzek elköltésére vonatkozó adatok nyilvánosak legyenek. Úgy vélekedett,
Kelemen Hunor ugyanakkor úgy vélekedett, hogy a román államnak be kell szereznie – más államok mintájára – egy protokollgépet, amellyel az államfő vagy a miniszterelnök utazhat anélkül, hogy erre a célra magángépet kellene bérelni.
A protokollgépet állami tulajdonként a román légierő flottájához kell rendelni, így okafogyottá válik a luxusgépek bérlése és az ezzel járó költségek is. Ezt a gyakorlatot követi minden európai ország, függetlenül attól, hogy gazdag-e vagy szegény – érvelt az RMDSZ elnöke.
Az elnöki hivatal kedd este hozta nyilvánosságra Klaus Iohannis 2015-2025 közötti külföldi repülőútjainak költségeit. Az adatok szerint a korábbi államfő a tíz év alatt 193 oda-vissza utat tett meg külföldre repülővel, ami összesen több mint 113 millió lejbe került.

Nyilvánosságra hozta kedd este az elnöki hivatal Klaus Iohannis 2015-2025 közötti külföldi repülőútjainak költségeit.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.
Az Egyesült Államok átmenetileg átveszi Venezuela irányítását, amíg nem sikerül „biztonságos, megfelelő és megfontolt” politikai átmenetet végrehajtani az országban – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombaton a Fehér Házban sajtótájékoztatón.
Az Egyesült Államokban állítják bíróság elé Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akik ellen New Yorkban emeltek vádat – közölte Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter szombaton a közösségi médiában.
Az Amerikai Egyesült Államok sikeresen végrehajtott egy nagyszabású támadást Venezuela és vezetője, Nicolás Maduro elnök ellen, akit feleségével együtt elfogtak és repülővel elszállítottak az országból.
A berni román nagykövetség felvette a kapcsolatot egy román állampolgár családjával, akit eltűntnek nyilvánítottak a svájci Crans-Montana üdülőhelyen történt tragikus szilveszteri tűzeset nyomán.
A kormány 2026-ban 90 ezer EU-n kívüli vendégmunkás számára teszi lehetővé a romániai munkavállalást – számolt be a Bolojan-kabinet keddi ülése után a munkaügyi minisztérium.
Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt.
Ha mindegyikünk átérezné a másik szenvedését, szolidáris lenne a gyengébbekkel és az elnyomottakkal, akkor más lenne a világ – jelentette ki XIV. Leó pápa karácsonyi üzenetében.
szóljon hozzá!