
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Szerdára felmelegedik, de utána fokozatosan lehűl az idő, és fel kell készülnünk a fagyos hajnalokra – derül ki az országos meteorológiai szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
2022. november 21., 14:492022. november 21., 14:49
2022. november 21., 14:512022. november 21., 14:51
Erdélyben a következő napokban fokozatosan nőni fognak a nappali átlagértékek, a hétfői 6 fokról szerdára elérik a 11–12 fokot. Utána viszont ismét lehűlés kezdődik, a november 6–7 fokos maximumokkal köszön el, a december pedig ennél is hidegebb, 3–4 fokos nappali átlagokkal érkezik.
A minimumok Erdélyben erősen ingadoznak a következő napokban: az első éjszaka után, amikor mínusz 1 fokot is mutathat a hőmérő, november 23–25-én 3–4 fokra enyhülnek a minimumok. November 26-a után viszont ismét lehűlés kezdődik, pirkadat előtt mínusz 2 fok is lehet egyes erdélyi régiókban. Csapadékra november 28-áig, majd december első napjaiban számíthatunk.
A hegyvidéken is a szerdai lesz a legmelegebb nap, ekkor 5–6 fok is lehet a déli órákban; ezt követően itt is lehűlés kezdődik, a hőmérséklet nappal sem haladja meg sokkal a fagypontot, éjszakánként pedig mínusz 5, mínusz 4 fokra süllyed a hőmérséklet. A hegyekben a következő két héten mindvégig valószínű a csapadékos idő – számol be az Agerpres hírügynökség.
Az Európai Bizottság frissítette a légiközlekedés biztonságával összefüggésben azon légitársaságokat felsoroló listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében.
További 16,5 millió eurós uniós támogatást jelentett be az afrikai ebolajárvány megfékezésére Hadja Lahbib, az Európai Bizottság válságkezelésért felelős tagja Brüsszelben kedden.
Oroszország semmi jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben.
Székelyföldről a világ másik pontjára jutott családokat is tartalmaz egy érdekes térkép. Az ausztráliai Melbourne-ből érkezett hír szerkesztőségünkhöz egy különleges diaszpórakezdeményezésről, amely a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódik.
Románia válaszlépésre számíthat, miután a konstancai orosz főkonzulátus bezárásáról döntött – nyilatkozta hétfőn az orosz külügyminisztérium sajtószóvivője, Marija Zaharova.
Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában pénteken – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.
Kiemelték a németországi Görlitzben összedőlt épület romjai alól egy 25 éves román lány holttestét – nyilatkozták a dpa hírügynökségnek csütörtök reggel a német rendőrség képviselői. A rendőrségi szóvivő szerint a holttestet szerda este találták meg.
A katasztrófaelhárító csapatok továbbra is dolgoznak Görlitz városában, és mindent megtesznek, hogy kimentsék azokat az embereket, akik az összedőlt épület romjai alatt rekedhettek – közölte szerdán a román külügy.
Három embert kerestek még tegnap a romok alatt, közülük ketten román állampolgárok, miután előző nap összedőlt egy többlakásos épület a kelet-németországi Görlitz városában – adta hírül kedden este az Agerpres hírügynökség.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt. A pilótát kitüntetné a román védelmi miniszter.
szóljon hozzá!