Már nincsenek eszmecserék, nem a tárgyról beszélünk, csak szélsőséges reakciók vannak, egymás megbélyegzése. Nem az számít, hogy mit mondunk, hanem hogy ki mondja – foglalja össze Tompa Gábor a közéleti viták jellegét.
2020. július 24., 11:592020. július 24., 11:59
2020. július 27., 19:542020. július 27., 19:54
Több mint egy évtizedig tanított az Egyesült Államokban Tompa Gábor. A neves művész, a Kolozsvári Állami Magyar színház igazgatója, főrendezője a Székelyhon Tv Nézőpont műsorában a tőle megszokott keménységgel nevezi meg azokat a dolgokat, amelyek miatt elege lett a tengerentúli képmutatásból.
Mint mesélte, a folytonos utazás mellett az is hozzájárult az ottani szerep feladásában, hogy az amerikai egyetemeken eluralkodik a politikai korrektségnek a bolsevizmus felé való eltolása.
– fogalmaz a tapasztalatai alapján.
„Például az egyik diákom szerette volna Bertolt Brecht Szecsuáni Jólélek című darabját megrendezni, de leállították, mert kiderítették, hogy sértő és nem korrekt kínai szereplőket fehér színészekkel játszani” – mesél el egy történetet, amely teljesen ellentmond annak, hogy a színház nem az elszigetelődésnek, hanem a közeledésnek a helye.
Tompa Gábor rendező Székely Blanka vendége a Nézőpont pénteki adásában.
A Székelyhon Youtube-csatornájára ide kattintva lehet feliratkozni.
Önnek is elege van már azokból a többségi véleményformálókból, akik folyton csak egyoldalúan szemlélik a román–magyar viszonyrendszert? Szívesen meghallgatna olyan román elemzőt is, aki nem kizárólag a magyarokat, azok igényeit teszi felelőssé a kétoldalú kapcsolatok elhidegüléséért?
Az elmúlt hónapok során világszerte több mint 13 millió embert fertőzött meg az új típusú koronavírus, több százezren életüket vesztették. Bizonyos szakemberek – például hálózatkutatók – azt állítják, már korábban tudták, hogy márciusban teljesen leáll az élet a vírus miatt.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!