Az elmúlt hónapok során világszerte több mint 13 millió embert fertőzött meg az új típusú koronavírus, több százezren életüket vesztették. Bizonyos szakemberek – például hálózatkutatók – azt állítják, már korábban tudták, hogy márciusban teljesen leáll az élet a vírus miatt.
2020. július 17., 12:012020. július 17., 12:01
2020. július 17., 13:112020. július 17., 13:11
• Videó: Székelyhon Tv
Virológiai szempontból volt-e bármilyen előjele, hogy világjárvány fenyeget? Többek között erre a kérdésre keresi a választ ezen a héten a Székelyhon Tv, amelynek Nézőpont című műsora ezúttal dr. Molnár Géza virológust látja vendégül.
A műsorban a kolozsvári járványügyi szakértő megválaszolja, laboratóriumban állították-e elő a vírust, vagy természetes úton jött létre, és részletesen beszél a romániai járványügyi helyzetről, elmagyarázva, mi az oka annak, hogy a járványgörbe ellaposodása után ismét megugrott a fertőzöttek száma az országban.
A román egészségügyi minisztérium egykori államtitkára azt is kifejti a Székelyhon Tv Nézőpont című műsorának, hogy mikor várható a járvány második hulláma Romániában, üzen a kór létezését tagadóknak, ugyanakkor arra a kérdésre is válaszol, hogy mikor szabadulunk meg a tüdőgyulladást okozó vírustól.
Hároméves javítóintézeti nevelést rendelt el pénteken a nagyváradi ítélőtábla a 16 éves diáklánnyal szemben, aki 2023 novemberében megkéselte a Traian Vuia Szakközépiskola bentlakásának egyik nevelőtanárát.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
2 hozzászólás