
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az Országos Börtönigazgatóság (ANP) csütörtöki közleménye szerint október 19-e és november 15-e között 674 fogvatartottat helyeztek szabadlábra a büntetés-végrehajtási jogorvoslatra vonatkozó 2017/169-es törvény alapján.
2017. november 16., 20:082017. november 16., 20:08
Az idézett dokumentum szerint „a nagy érdeklődésre való tekintettel” az intézmény ezentúl hetente közzéteszi, hogy hány fogvatartottak helyeztek szabadlábra a fenti jogszabály értelmében – tájékoztat az Agerpres.
Tudorel Toader igazságügyi miniszter ugyancsak a 674-es számot erősítette meg Facebook-bejegyzésében.
Az ANP közleménye azután jelent meg, hogy a börtön szakszervezetek arról adtak hírt, hogy a büntetés-végrehajtási jogorvoslatra vonatkozó törvény alapján valójában több mint 1200 fogvatartott nyerte vissza szabadságát.
Az szakszervezetek számítása szerint a törvény életbelépését követő egy évben több mint 8000 elítélt szabadul büntetése lejárta előtt.
Izraelben a környezetvédelmi miniszter megszelídített vadállattá minősítette át a nílusi krokodilokat, hogy a természetvédelmi hatóságok tiltakozása ellenére börtönök őrzésére is alkalmazhassák őket – jelentette az izraeli média pénteken.
Ukrajna jelenleg évente 10 millió drónt gyárt, és ezt a mennyiséget 20 millióra tervezi növelni – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Kijevben, az ukrán államiság napja alkalmából rendezett ünnepségen.
Lemond parlamenti mandátumáról Szijjártó Péter, és a BYD-nél vállal munkát. Ezt a fideszes képviselő közölte Facebook-oldalán szerdán.
Egy román állampolgár életét vesztette, egy másik pedig súlyosan megsérült a kedden egy brüsszeli toronyházban keletkezett tűzben – közölte szerdán a román külügyminisztérium.
75 éves korában elhunyt Bonnie Tyler popdíva, énekesnő – közölte csütörtökön Facebook-oldalán családja.
Az Európai Bizottság úgy határozott, hogy nyilvántartásba veszi a feltétel nélküli alapjövedelem uniós bevezetését szorgalmazó európai polgári kezdeményezést – tájékoztatott az uniós bizottság kedden.
Börtönbüntetésre ítéltek pénteken Nagy-Britanniában két romániai férfit, amiért megkéseltek Londonban egy perzsa nyelvű hírcsatornának dolgozó iráni újságírót.
Az ukrán fél közölte Bukaresttel, hogy a konstancai kikötőben június 5-én történt incidens egy elszigetelt eset volt, amelyet nagy valószínűséggel az orosz elektronikai hadviselés okozott – tájékoztatott pénteken a védelmi minisztérium.
A bogár akár tömeges kőrispusztulást is okozhat, ezért fokozott ellenőrzést rendeltek el Magyarországon.
Július 1-jétől érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni.
szóljon hozzá!