
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Rosta Tibor
A péntek óta elvégzett 33 ezer koronavírusteszt 24,6 százaléka bizonyult pozitívnak Romániában. A 8134 új esettel folytatódik a már napok óta tartó csökkenő tendencia. Az elhalálozások és az intenzív terápiás osztályon kezelt személyek száma azonban továbbra is magas.
2020. november 28., 13:502020. november 28., 13:50
2020. november 28., 13:512020. november 28., 13:51
Koronavírus-helyzet november 28-án
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 4623 (+42) | Országos | 465 982 (+8134) |
| Kovászna | 4110 (+49) | Elhunyt | 11 045 (+161) |
| Maros | 11 875 (+168) | Gyógyult | 335 764 (+9107) |
A legutóbbi tájékoztatás óta 8134 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában. Olyan személyekről van szó, akiknek korábban nem volt pozitív teszteredményük – közölte szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Az új esetekkel 465 982-re nőtt a fertőzöttek száma, 335 764 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak.
Eddig 4 081 557 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 33 021-et az elmúlt 24 órában végeztek el, 20 669-et az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 12 352-t pedig kérésre. A pozitív tesztek arány 24,6 százalék.
Az elmúlt 24 órában 161, koronavírussal diagnosztizált személy – 94 férfi és 67 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 11.045-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Az áldozatok közül egy személy a 30 és 39 éves korosztályhoz tartozott, egy páciens 40 és 49 év közötti volt, tizenhat 50 és 59 év közötti, negyven 60 és 69 év közötti, ötvenhat 70 és 79 év közötti volt, negyvenhét beteg életkora pedig meghaladta a 80 évet. A 161 elhalálozott személy közül 151-nek volt nyilvántartott társbetegsége.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,52;
Maros megyében 4,01;
Kovászna megyében 3,05 ezrelék.
Több mint 10 ezer ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt 2025-ben, közülük körülbelül 5 ezer a Máramarosi-havasokon keresztül – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a máramarosszigeti területi határrendészeti felügyelőség vezetője.
A Pest Vármegyei Főügyészség minősített kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel, valamint gyerekeikkel szemben, akik bűnszövetségben kereskedtek kábítószerrel.
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
Teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt Donald Trump amerikai elnök Washingtonban csütörtökön, az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.