
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A következő napokban még enyhébb lesz az idő, mint ilyenkor általában, október 31-étől azonban fokozatos lehűlésre és csapadékra kell számítani, a hegyekben akár havazhat is – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) október 26-a és november 8-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2020. október 26., 16:512020. október 26., 16:51
Erdélyben október 30-áig nappal 14-19 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, éjszaka 5-8 fok várható. A hónap utolsó napjától november 2-áig aztán fokozatosan lehűl az idő, nappal 9-12 fokig melegszik a levegő, éjszaka fagypont és 5 fok közötti hőmérsékletet valószínűsítenek. Az ezt követő időszakban melegebb és hűvösebb napok váltogatják egymást. Helyi esőzésekre 30-a körül, majd a jelzett időszak második hetében kell számítani.
Csütörtökig a hegyekben is enyhébb lesz az idő, mint ilyenkor lenni szokott, 8-14 fokos nappali csúcshőmérséklet várható, 30-ától azonban a sokévi átlagnál alacsonyabb hőmérsékleti értékeket jósolnak, nappal 2-6 fokra kell számítani, éjszaka pedig fagypont alatti értékek lesznek. Csapadék október 30-a és november 2-a között várható, a magasabb hegyekben havas eső, havazás is előfordulhat – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.
szóljon hozzá!