Rokonok a focipályán

A brazil–portugál csoportmeccs első félidejében rendesen összerúgdosta egymást a két csapat, s a döntetlen mindkettejüknek jó lett. Drogbáék meg tízet is rúghattak volna Észak-Koreának, úgysem jutottak volna tovább. Sven-Göran Erikssonnal a kispadon pedig úgyse mentek volna messze.

Katona Zoltán

2010. június 25., 19:372010. június 25., 19:37

2010. június 26., 12:472010. június 26., 12:47

Galéria
A csoportkör szuperrangadója egyáltalán nem volt olyan szuper, mint ahogy azt előzetesen a vébé előtt vártunk, ugyanis az első két fordulóban nagyjából leosztották a kártyákat a csapatok. Céronáldóék azonban elég durván összeakaszkodtak Lúcióékkal, szikrázott még a fű is az első félidőben – szerencsére a játékvezető hozzáállása és sárgalapjai lehiggasztották őket. Rájöhettek, hogy egy-egy sárgalap sok bosszúságot okozhat a későbbiekben, s alábbhagytak a csihi-puhival. 1966-ban szintén egy csoportban volt a brazil–portugál \"rokonság\", akkor Eusebióék győztek Peléék ellen 3–1-re – s mivel azt megelőzően a magyarok a liverpooli feledhetetlen meccsen is legyőzték a címvédőt, a brazilok mehettek haza. Most viszont számolni kell velük akár a vébé végéig is, csoportelsőségük sok mindenre predesztinálja őket. Kérdés, hogy az esti két összecsapás után hogy alakul a két utolsó nyolcaddöntő párosítása? A brazilok és a portugálok ugyanis a Chile–Svájc–Spanyolország hármasból kaphatják az ellenfeleiket, s onnan az első kettő egyelőre meglepetéscsapat, míg az ibériaiak eddig alvó oroszlánként működtek. Ha utóbbiak vagy Svájc kiesnek, akkor a Franciaország, Olaszország, Görögország, Dánia, Szlovénia, Szerbia névsor számunkra sajnálatos módon tovább bővül.

Évek óta képtelen vagyok felfogni, hogy mit látnak a klubvezetőségek vagy a nemzeti labdarúgó szövetségek Sven-Göran Erikssonban. Akit újságírók szívattak meg szerződéskínálással, aki eltaktikázta a négy évvel ezelőtti angol–portugál negyeddöntőt, aki sehol sem alkotott maradandót. Most Elefántcsontparttal sem – miért kellett úgy behúzódni Portugália ellen? Amikor tudta, hogy a brazilok ellen nincs sok esélye és csak az Észak-Korea elleni meccs a biztos, azokat viszont mindenki legyőzi? Ez a tehetséges, elég szép focit játszó, angol, spanyol és francia bajnokságban játszó kitűnő labdarúgókból álló afrikai gárda kénytelen volt idejekorán búcsút mondani a vb-nek, pedig lett volna esélyük a csupán a harmatgyenge Észak-Koreával jó napot kifogó luzitánokkal szemben. Ami pedig a vébé pofozógépét illeti, szegények húzhatnak haza Phenjanba, mint a vadludak. Ki tudja mi vár rájuk...? Az 1966-os vb-n negyeddöntőbe jutott csapat játékosai ma is nemzeti hősnek kijáró tiszteletnek örvendenek (ezt abban az országban más egykori és mai sportolók nem nagyon mondhatják el magukról), a mostani gárda játékosairól pedig még azt is rebesgetik, hogy büntetés vár rájuk. Kapusuk annyi ütést, rúgást kapott az elefántcsontpartiak elleni meccsen, hogy az már felért egy kiadós testi fenyítéssel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei