Keserűség volt nézni a svájci impotenciát, illetve a spanyol–chilei barátságos passzolgatást. Vannak a futballnak árnyoldalai is, amit nem szívesen vesz be a szurkoló, a fociszerető begye. Ez a színjáték ilyen volt.
2010. június 25., 23:352010. június 25., 23:35
2010. június 26., 12:512010. június 26., 12:51
A spanyolok és a chileiek meccse jól indult: kitűnő első félidőt játszottak, illetve a második sem indult rosszul – de aztán a svájciak szerencsétlenkedését hallva-látva olyan antifocit játszottak, hogy azon csak mérgelődni lehetett. Akár leülhettek volna kártyázni a pálya közepére. Persze, az eredmény mindkettejüknek jó volt a továbbjutáshoz (mondjuk Chile egy rúgott góllal elkerülhette volna Brazíliát), s ezért volt a színjáték. Gyakorlatilag kiejtették Svájcot, de a helvétek ezt talán meg is érdemelték – legalábbis az alapján, amit Honduras ellen \"műveltek\". Ez a csapat verte meg Spanyolországot...?
1982-ben Nyugat-Németország és Ausztria (1–0) az utolsó csoportmeccsükön ugyanígy kipasszolgatták Algériát (Madjerék egy nappal korábban lejátszották a Chile elleni mérkőzésüket) – ott Hrubesch gólja még a 10. percben esett, úgyhogy volt amit \"nézni\" azon a meccsen... A FIFA ezután hozta azt a döntést, hogy a csoport utolsó két meccsét egy időben kell lejátszani – sajnos úgy néz ki, hogy még mindig össze tudnak jönni ilyen helyzetek. De mit lehet erre kitalálni? Mert a nézők egyáltalán nem lehettek hálásak a spanyolok és a chileiek kéz a kézben való továbbjutásához – pláne, aki jegyet váltott a meccsre. Az (anti)focit eredményre játsszák, nem szépségre és nem gólokra.
Vajon – képletesen szólva – megbűnhődik-e ez a két csapat a nyolcaddöntőben? Ott már nem lesz lehetőségük ilyen húzásokra.
szóljon hozzá!