Ismét utolsó a Sportklub

Fotó: Veres Nándor

A Ferencváros hazai pályán három góllal kikapott a találkozó előtt sereghajtó HK Beograd együttesétől a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján.

2016. december 04., 11:212016. december 04., 11:21

Ennek következményeként a belgrádiak – jobb gólkülönbségüknek köszönhetően – megelőzték a Csíkszeredai Sportklubot, a csíkiak visszacsúsztak a rangsor utolsó helyére. Eredmények:
Ferencváros–HK Beograd 1–4 (0–1, 1–1, 0–2)
Dunărea Galați–Debreceni HK 2–1 (1–0, 0–1, 1–0)

A további műsor
Vasárnap (december 4.): Dunărea–Dunaújváros (18), Brassó–Sportklub (18.30) és MAC–Fehérvár (19).
Hétfő (december 5.): Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák (18.30 órától), Csíkszeredai Sportklub–Debreceni HK (19) és Újpestin TE–Miskolci DVTK Jegesmedvék (19).
Péntek (december 9.): Belgrád–MAC (19), Debrecen–Miskolc (19) és Dunaújváros–Fehérvár (19).
Szombat (december 10.): Sportklub–Ferencváros (18) és Brassó–Újpest (18.30).
Vasárnap (december 11.): Dunărea–Ferencváros (18) és Belgrád–Debrecen (19).
December 12. (hétfő): Dunărea–Újpest (18) és Miskolc–Dunaújváros (19).
December 13. (kedd): Brassó–Ferencváros (18.30) és Sportklub–Újpest (19).
December 16. (péntek): Debrecen–Dunaújváros (19), Miskolc–Belgrád (19.30) és Ferencváros–MAC (20).
December 17. (szombat): Fehérvár–Belgrád (18.30).
December 18. (vasárnap): Fehérvár–Újpest (18.30) és Ferencváros–Miskolc (19).
December 19. (hétfő): Debrecen–MAC (19).

A február 5-éig tartó alapszakaszban minden résztvevő 40–40 találkozót vív, a legjobb nyolc pedig bejut a február 14-26. közötti negyeddöntőbe.

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.