Fotó: Csibi Márti
A Kós Károly Napok rendezvénysorozatának egyik legfelemelőbb mozzanatára került sor csütörtök délután: bemutatták A sokszínű világ című gyermekantológiát, mely a tanulók verseit és illusztrációit fogja egy tartalmas kötetbe.
2010. november 18., 20:222010. november 18., 20:22
2010. november 21., 14:152010. november 21., 14:15
Népes diáksereg, legalább félszáz gyerekcipőben járó szerzőt számláló társaság, méltató szavak és igazi vidám hangulat: bemutatták a Kós Károly Általános Iskola diákjainak verseskötetét. „Gyerekfantázia szülte fogalmazások, életvidám gondolatok, melyek olyan mesevilágba vezetnek, hol az öröm pataka csörgedez, és annak partjáról üzennek” – méltatta a kötetet Balázs Katalin újságíró.
A gyermekverseket összefoglaló kötet kiadásának ötlete Máthé Gyöngyi magyar szakos tanárnőtől származik, a megvalósításban nagyon sok érdeme van Szőcs Anikónak, aki a számítógépes szerkesztést és a nyomdai előkészítés munkálatait végezte el.
A Kós Károly iskola idén negyedik alkalommal ünnepelte névadóját, és eddig minden évben sikerült valami maradandó alkotással előrukkolniuk: első évben a Tanárok fája, utána a Tanulók Képes Krónikája, majd az intézmény Küldetés-nyilatkozata látott napvilágot. Idén a több mint ötven verset és illusztrációt tartalmazó, diákok munkáit összefoglaló kötettel büszkélkedhetnek.
„Nem csak a pedagógusok, de az iskola diákjai is felvállalták a küldetést, azáltal, hogy tollat ragadtak, rímeket faragtak” – dicsérte meg a gyerekeket Ilyés Etelka igazgatónő. A könyvbemutatón jelen lévő Mezei János polgármester úgy vélekedett, a kötetnek akkor lesz igazi értéke a kis szerzők számára, amikor felnőnek, ők maguk is szülők lesznek, és megmutathatják alkotásaikat a gyerekeiknek.
„Azt hiszem, a kis szerzőknek gratulálni kell, félteni őket nem szabad. Helyüket megállják, mi több, nekünk, a gyakran elszomorodó felnőtteknek is példát mutatnak. Ők tanáraik irányításával megtették az első lépéseket, hogy egyenes legyen az út lélektől lélekig. Most rajtunk a sor, fogadjuk szeretettel munkájuk gyümölcsét. Kós Károly, az iskola névadója azt mondta, „életem a legszebb élet, amit magamnak el tudtam képzelni”. Csak rajtunk múlik, hogy mi is, gyerekeink is egyszer ezt őszinte örömmel tudják elmondani, és felnőttként is sokszínűnek lássák a körülöttünk lévő világot”, zárta méltató beszédét Balázs Katalin újságíró.
A könyvbemutató végén a kis szerzők olvastak fel alkotásaikból, az iskola hatodik és hetedik osztálya kulturális műsorral kedveskedett.
szóljon hozzá!