Hirdetés
Hirdetés

Van engedély, nemsokára újra fogad pácienseket a csíkszeredai szemészeti osztály

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Újra engedélyezték a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti műtőblokkjának működését, miután egy bakteriális fertőzés miatt korábban visszavonták a működési engedélyét. Jelenleg felújítási munkálatok zajlanak a szemészeti osztályon, azonban várhatóan már ezen a héten befejezik, és így legkésőbb május elején elindulhat benne az egészségügyi tevékenység.

Barabás Hajnal

2022. április 20., 18:532022. április 20., 18:53

A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti műtőblokkjában január közepén operált 14 páciensnél alakult ki endoftalmitisz, a szem belső rétegeit érintő gyulladás. A tömeges bakteriális fertőződés miatt a műtőblokk működési engedélyét felfüggesztette a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság.

korábban írtuk

Baktériumfertőzés a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán
Baktériumfertőzés a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán

Endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél.

Hirdetés

A történteket követően teljes fertőtlenítést és felújítást végeztek ezen a részlegen, és elindították az újraengedélyeztetéséhez szükséges eljárást.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Mint Borboly Csabától, a kórházat fenntartó Hargita Megye Tanácsának elnökétől megtudtuk, a műtő építkezési és felújítási munkálataival jól haladtak, viszont

a szükséges felszerelések beszerzésével késtek, ugyanis az egyik beszállító nem tudta időben leszállítani a megrendelt speciális kagylókat, így kénytelenek voltak végül másakat beszerelni helyette.

korábban írtuk

Tömeges megfertőződés a szemészeten: tudni vélik a forrást és a terjedés módját is
Tömeges megfertőződés a szemészeten: tudni vélik a forrást és a terjedés módját is

A műtétek alatt használt speciális folyadékban kimutatták azt a baktériumot, amely nagy valószínűséggel megfertőzte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tizennégy páciensét. Az újraműtött betegek állapota már javul.

A műtőn kívül felújították a szemészeti kezelőt, a sötét szobát, a sterilizálót, az előteret és az asszisztensek szobáját is. A korszerűsítés eredményeképpen a működési engedélyt végül újra megkapták.

Idézet
Április 14-től megvan az engedély, erről tájékoztatott Konrád Judit, a kórház menedzsere

– osztotta meg Borboly. A műtőblokkban azonban még nem indítják el a tevékenységet, csak miután a szemészeti osztály felújításával is végeznek.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Hamarosan újra műthetnek

Jelenleg a kórtermek rendbetétele zajlik, a munkálatokat várhatóan jövő héten befejezik, ezt követően pedig legkésőbb május elejétől újra tudnak majd a szemészeten pácienseket fogadni.

Idézet
Bodó Pál, a szemészeti osztály vezető főorvosa fogja eldönteni, hogy a tevékenységet május 2-án vagy előtte egy héttel kezdik el

– jegyezte meg Borboly. Hozzátette, ez az időszak olyan kihívást jelentett a megyei sürgősségi kórház számára, aminek ezidáig még soha nem volt kitéve.

korábban írtuk

Műtét előkészítése során történt hiba okozhatta a megfertőződéseket a szemészeten
Műtét előkészítése során történt hiba okozhatta a megfertőződéseket a szemészeten

Lezárult a belső vizsgálat a kórház szemészeti osztályára szürkehályog-műtét után endoftalmitisz miatt visszakerült 14 páciens ügyében – tájékoztat közleményében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. 

„Ez a típusú fertőzés veszélyes, legtöbb esetben a szakértők szerint is a forrást nehéz megtalálni, a minisztériumi bizottság sem találta meg. Úgyhogy a sárdobálás időszakának véget kell vetni, kell gondolni az érintett páciensekre, és kell gondolni a sok száz másikra is, akiknek a műtétjei elmaradtak az elmúlt hónapokban” – mondta a megyei tanácselnök.

korábban írtuk

Egyéni mulasztások vezettek a szemészeti osztályon történt megfertőződésekhez
Egyéni mulasztások vezettek a szemészeti osztályon történt megfertőződésekhez

Lezárult a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság által a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében indított vizsgálat. Az ellenőrzés során egyéni mulasztásokat állapítottak meg.

Hosszan tartó mizéria
Mint korábban beszámoltunk róla, a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél endoftalmitisz, a szem belső rétegeit érintő gyulladás alakult ki. Közülük három páciens fél szemére megvakult. A történtek miatt felfüggesztették a műtőblokk működését, vizsgálatokat rendeltek el a fertőzés forrásának felderítésére. Közben visszavonták Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését, majd a több ezer támogató aláírás nyomására újra Bodó Pált nevezték ki az osztály élére.

korábban írtuk

Vizsgálja a rendőrség a szemészeten történteket
Vizsgálja a rendőrség a szemészeten történteket

Hivatalból indított vizsgálatot a rendőrség annak kapcsán, hogy egy kórházi fertőzés miatt maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense.

korábban írtuk

Orvosi kamara: ki kell deríteni a szemészeten történt fertőzések forrását
Orvosi kamara: ki kell deríteni a szemészeten történt fertőzések forrását

Az orvosok nem hibáztak a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében a Hargita Megyei Orvosi Kollégium szerint. Bíró László elnök úgy véli: bűnbakkeresés helyett inkább a fertőzés forrását kellene tisztázni.

korábban írtuk

Baktériumfertőzés a csíkszeredai szemészeten: visszavonták az osztályvezető főorvos és a főasszisztens kinevezését
Baktériumfertőzés a csíkszeredai szemészeten: visszavonták az osztályvezető főorvos és a főasszisztens kinevezését

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.

korábban írtuk

A szemészeti fertőzések újbóli kivizsgálásáról egyeztetnek
A szemészeti fertőzések újbóli kivizsgálásáról egyeztetnek

A Hargita megyei önkormányzat elnöke felkérte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat a szemészeten történt fertőzések és egyes személyi döntések újbóli kivizsgálására, amit a kórház vezetősége tudomásul vett. Jelenleg egyeztetések zajlanak.

korábban írtuk

Visszahelyezték tisztségébe a szemész-főorvost, a kórház akkreditációját felfüggesztették
Visszahelyezték tisztségébe a szemész-főorvost, a kórház akkreditációját felfüggesztették

Az osztályvezetői vizsga lezárultáig visszahelyezte a szemészeti osztály osztályvezetői tisztségébe Bodó Pál szemész főorvost a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége. Kiderült az is, hogy elrendelték a kórház akkreditációjának felfüggesztését.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is

A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében

A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében
2026. június 23., kedd

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból
2026. június 23., kedd

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról

Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek
2026. június 23., kedd

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat

Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat
2026. június 23., kedd

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból

Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból

Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból
2026. június 23., kedd

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani
2026. június 23., kedd

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást

A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást
Hirdetés