
Fotó: Veres Nándor
Újra engedélyezték a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti műtőblokkjának működését, miután egy bakteriális fertőzés miatt korábban visszavonták a működési engedélyét. Jelenleg felújítási munkálatok zajlanak a szemészeti osztályon, azonban várhatóan már ezen a héten befejezik, és így legkésőbb május elején elindulhat benne az egészségügyi tevékenység.
2022. április 20., 18:532022. április 20., 18:53
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti műtőblokkjában január közepén operált 14 páciensnél alakult ki endoftalmitisz, a szem belső rétegeit érintő gyulladás. A tömeges bakteriális fertőződés miatt a műtőblokk működési engedélyét felfüggesztette a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság.

Endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél.
Fotó: Veres Nándor
Mint Borboly Csabától, a kórházat fenntartó Hargita Megye Tanácsának elnökétől megtudtuk, a műtő építkezési és felújítási munkálataival jól haladtak, viszont

A műtétek alatt használt speciális folyadékban kimutatták azt a baktériumot, amely nagy valószínűséggel megfertőzte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tizennégy páciensét. Az újraműtött betegek állapota már javul.
A műtőn kívül felújították a szemészeti kezelőt, a sötét szobát, a sterilizálót, az előteret és az asszisztensek szobáját is. A korszerűsítés eredményeképpen a működési engedélyt végül újra megkapták.
– osztotta meg Borboly. A műtőblokkban azonban még nem indítják el a tevékenységet, csak miután a szemészeti osztály felújításával is végeznek.
Fotó: Veres Nándor
Jelenleg a kórtermek rendbetétele zajlik, a munkálatokat várhatóan jövő héten befejezik, ezt követően pedig legkésőbb május elejétől újra tudnak majd a szemészeten pácienseket fogadni.
– jegyezte meg Borboly. Hozzátette, ez az időszak olyan kihívást jelentett a megyei sürgősségi kórház számára, aminek ezidáig még soha nem volt kitéve.

Lezárult a belső vizsgálat a kórház szemészeti osztályára szürkehályog-műtét után endoftalmitisz miatt visszakerült 14 páciens ügyében – tájékoztat közleményében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
„Ez a típusú fertőzés veszélyes, legtöbb esetben a szakértők szerint is a forrást nehéz megtalálni, a minisztériumi bizottság sem találta meg. Úgyhogy a sárdobálás időszakának véget kell vetni, kell gondolni az érintett páciensekre, és kell gondolni a sok száz másikra is, akiknek a műtétjei elmaradtak az elmúlt hónapokban” – mondta a megyei tanácselnök.

Lezárult a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság által a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében indított vizsgálat. Az ellenőrzés során egyéni mulasztásokat állapítottak meg.
Hosszan tartó mizéria
Mint korábban beszámoltunk róla, a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél endoftalmitisz, a szem belső rétegeit érintő gyulladás alakult ki. Közülük három páciens fél szemére megvakult. A történtek miatt felfüggesztették a műtőblokk működését, vizsgálatokat rendeltek el a fertőzés forrásának felderítésére. Közben visszavonták Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését, majd a több ezer támogató aláírás nyomására újra Bodó Pált nevezték ki az osztály élére.

Hivatalból indított vizsgálatot a rendőrség annak kapcsán, hogy egy kórházi fertőzés miatt maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense.

Az orvosok nem hibáztak a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében a Hargita Megyei Orvosi Kollégium szerint. Bíró László elnök úgy véli: bűnbakkeresés helyett inkább a fertőzés forrását kellene tisztázni.

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.

A Hargita megyei önkormányzat elnöke felkérte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat a szemészeten történt fertőzések és egyes személyi döntések újbóli kivizsgálására, amit a kórház vezetősége tudomásul vett. Jelenleg egyeztetések zajlanak.

Az osztályvezetői vizsga lezárultáig visszahelyezte a szemészeti osztály osztályvezetői tisztségébe Bodó Pál szemész főorvost a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége. Kiderült az is, hogy elrendelték a kórház akkreditációjának felfüggesztését.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás