Hirdetés
Hirdetés

Van engedély, nemsokára újra fogad pácienseket a csíkszeredai szemészeti osztály

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Újra engedélyezték a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti műtőblokkjának működését, miután egy bakteriális fertőzés miatt korábban visszavonták a működési engedélyét. Jelenleg felújítási munkálatok zajlanak a szemészeti osztályon, azonban várhatóan már ezen a héten befejezik, és így legkésőbb május elején elindulhat benne az egészségügyi tevékenység.

Barabás Hajnal

2022. április 20., 18:532022. április 20., 18:53

A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti műtőblokkjában január közepén operált 14 páciensnél alakult ki endoftalmitisz, a szem belső rétegeit érintő gyulladás. A tömeges bakteriális fertőződés miatt a műtőblokk működési engedélyét felfüggesztette a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság.

korábban írtuk

Baktériumfertőzés a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán
Baktériumfertőzés a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán

Endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél.

Hirdetés

A történteket követően teljes fertőtlenítést és felújítást végeztek ezen a részlegen, és elindították az újraengedélyeztetéséhez szükséges eljárást.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Mint Borboly Csabától, a kórházat fenntartó Hargita Megye Tanácsának elnökétől megtudtuk, a műtő építkezési és felújítási munkálataival jól haladtak, viszont

a szükséges felszerelések beszerzésével késtek, ugyanis az egyik beszállító nem tudta időben leszállítani a megrendelt speciális kagylókat, így kénytelenek voltak végül másakat beszerelni helyette.

korábban írtuk

Tömeges megfertőződés a szemészeten: tudni vélik a forrást és a terjedés módját is
Tömeges megfertőződés a szemészeten: tudni vélik a forrást és a terjedés módját is

A műtétek alatt használt speciális folyadékban kimutatták azt a baktériumot, amely nagy valószínűséggel megfertőzte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tizennégy páciensét. Az újraműtött betegek állapota már javul.

A műtőn kívül felújították a szemészeti kezelőt, a sötét szobát, a sterilizálót, az előteret és az asszisztensek szobáját is. A korszerűsítés eredményeképpen a működési engedélyt végül újra megkapták.

Idézet
Április 14-től megvan az engedély, erről tájékoztatott Konrád Judit, a kórház menedzsere

– osztotta meg Borboly. A műtőblokkban azonban még nem indítják el a tevékenységet, csak miután a szemészeti osztály felújításával is végeznek.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Hamarosan újra műthetnek

Jelenleg a kórtermek rendbetétele zajlik, a munkálatokat várhatóan jövő héten befejezik, ezt követően pedig legkésőbb május elejétől újra tudnak majd a szemészeten pácienseket fogadni.

Idézet
Bodó Pál, a szemészeti osztály vezető főorvosa fogja eldönteni, hogy a tevékenységet május 2-án vagy előtte egy héttel kezdik el

– jegyezte meg Borboly. Hozzátette, ez az időszak olyan kihívást jelentett a megyei sürgősségi kórház számára, aminek ezidáig még soha nem volt kitéve.

korábban írtuk

Műtét előkészítése során történt hiba okozhatta a megfertőződéseket a szemészeten
Műtét előkészítése során történt hiba okozhatta a megfertőződéseket a szemészeten

Lezárult a belső vizsgálat a kórház szemészeti osztályára szürkehályog-műtét után endoftalmitisz miatt visszakerült 14 páciens ügyében – tájékoztat közleményében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. 

„Ez a típusú fertőzés veszélyes, legtöbb esetben a szakértők szerint is a forrást nehéz megtalálni, a minisztériumi bizottság sem találta meg. Úgyhogy a sárdobálás időszakának véget kell vetni, kell gondolni az érintett páciensekre, és kell gondolni a sok száz másikra is, akiknek a műtétjei elmaradtak az elmúlt hónapokban” – mondta a megyei tanácselnök.

korábban írtuk

Egyéni mulasztások vezettek a szemészeti osztályon történt megfertőződésekhez
Egyéni mulasztások vezettek a szemészeti osztályon történt megfertőződésekhez

Lezárult a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság által a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében indított vizsgálat. Az ellenőrzés során egyéni mulasztásokat állapítottak meg.

Hosszan tartó mizéria
Mint korábban beszámoltunk róla, a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél endoftalmitisz, a szem belső rétegeit érintő gyulladás alakult ki. Közülük három páciens fél szemére megvakult. A történtek miatt felfüggesztették a műtőblokk működését, vizsgálatokat rendeltek el a fertőzés forrásának felderítésére. Közben visszavonták Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését, majd a több ezer támogató aláírás nyomására újra Bodó Pált nevezték ki az osztály élére.

korábban írtuk

Vizsgálja a rendőrség a szemészeten történteket
Vizsgálja a rendőrség a szemészeten történteket

Hivatalból indított vizsgálatot a rendőrség annak kapcsán, hogy egy kórházi fertőzés miatt maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense.

korábban írtuk

Orvosi kamara: ki kell deríteni a szemészeten történt fertőzések forrását
Orvosi kamara: ki kell deríteni a szemészeten történt fertőzések forrását

Az orvosok nem hibáztak a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében a Hargita Megyei Orvosi Kollégium szerint. Bíró László elnök úgy véli: bűnbakkeresés helyett inkább a fertőzés forrását kellene tisztázni.

korábban írtuk

Baktériumfertőzés a csíkszeredai szemészeten: visszavonták az osztályvezető főorvos és a főasszisztens kinevezését
Baktériumfertőzés a csíkszeredai szemészeten: visszavonták az osztályvezető főorvos és a főasszisztens kinevezését

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.

korábban írtuk

A szemészeti fertőzések újbóli kivizsgálásáról egyeztetnek
A szemészeti fertőzések újbóli kivizsgálásáról egyeztetnek

A Hargita megyei önkormányzat elnöke felkérte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat a szemészeten történt fertőzések és egyes személyi döntések újbóli kivizsgálására, amit a kórház vezetősége tudomásul vett. Jelenleg egyeztetések zajlanak.

korábban írtuk

Visszahelyezték tisztségébe a szemész-főorvost, a kórház akkreditációját felfüggesztették
Visszahelyezték tisztségébe a szemész-főorvost, a kórház akkreditációját felfüggesztették

Az osztályvezetői vizsga lezárultáig visszahelyezte a szemészeti osztály osztályvezetői tisztségébe Bodó Pál szemész főorvost a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége. Kiderült az is, hogy elrendelték a kórház akkreditációjának felfüggesztését.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével

Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében

Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.

Tudtuk, csak nem sejtettük
Tudtuk, csak nem sejtettük
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

2026. június 22., hétfő

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval

Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve
2026. június 22., hétfő

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében

Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben

Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Még csak ezután következik az igazi kánikula

Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Még csak ezután következik az igazi kánikula
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését

Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését
2026. június 22., hétfő

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért

A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért
Hirdetés