Hirdetés
Hirdetés

A szemészeti fertőzések újbóli kivizsgálásáról egyeztetnek

Súlyos következményekkel járt a kórházi fertőzés. Képünk illusztráció •  Fotó: Pixabay

Súlyos következményekkel járt a kórházi fertőzés. Képünk illusztráció

Fotó: Pixabay

A Hargita megyei önkormányzat elnöke felkérte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat a szemészeten történt fertőzések és egyes személyi döntések újbóli kivizsgálására, amit a kórház vezetősége tudomásul vett. Jelenleg egyeztetések, megbeszélések zajlanak ezzel kapcsolatosan.

Iszlai Katalin

2022. február 24., 08:562022. február 24., 08:56

2022. február 24., 10:452022. február 24., 10:45

Hiába érdeklődtünk az elmúlt napokban a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháztól arról, hogy megkapták-e a hivatalos felkérést Borboly Csabától, Hargita Megye Tanácsának elnökétől a szemészeti osztályon történt fertőzések újbóli kivizsgálására és egyes személyi döntések felülvizsgálatára vonatkozóan,

mindig azt a választ kaptuk, hogy egyelőre nem érkezett ilyen jellegű kérés.

korábban írtuk

Hivatalos: három beteg elveszítette a látását az egyik szemére
Hivatalos: három beteg elveszítette a látását az egyik szemére

Valóban maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense. 

Így volt ez szerda délelőtt is, a kora délutáni órákban viszont arról tájékoztattak, hogy mégis születtek fejlemények az ügyben. Ezt követő rövid tájékoztatójukban arról számoltak be, hogy

a legutóbbi megyei tanácsülés jegyzőkönyve tartalmazza Borboly Csaba megyei tanácselnök felkérését a kórház vezetősége irányába, ezt a kórház vezetősége tudomásul vette.

korábban írtuk

Egyéni mulasztások vezettek a szemészeti osztályon történt megfertőződésekhez
Egyéni mulasztások vezettek a szemészeti osztályon történt megfertőződésekhez

Lezárult a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság által a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében indított vizsgálat. Az ellenőrzés során egyéni mulasztásokat állapítottak meg.

Jelenleg egyeztetések, megbeszélések zajlanak ezzel kapcsolatosan. „Megbeszélések folynak továbbá napi szinten a szemészeti osztályon dolgozókkal és a megyei tanáccsal, zajlik a munka annak érdekében is, hogy a szemészeti műtéti tevékenység biztonságos körülmények között mihamarabb újraindulhasson” – tették hozzá.

Hirdetés

Az előzményekről

Mint ismert, endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél, három személy pedig fél szemére elvesztette látását.

korábban írtuk

Vizsgálja a rendőrség a szemészeten történteket
Vizsgálja a rendőrség a szemészeten történteket

Hivatalból indított vizsgálatot a rendőrség annak kapcsán, hogy egy kórházi fertőzés miatt maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense.

Noha több vizsgálat is indult az ügyben, a mai napig nem tisztázott, hogyan kerülhetett be a fertőzés a műtőbe.

A történtek miatt múlt szerdán visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, a döntést Borboly Csaba jelentette be.

korábban írtuk

Orvosi kamara: ki kell deríteni a szemészeten történt fertőzések forrását
Orvosi kamara: ki kell deríteni a szemészeten történt fertőzések forrását

Az orvosok nem hibáztak a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében a Hargita Megyei Orvosi Kollégium szerint. Bíró László elnök úgy véli: bűnbakkeresés helyett inkább a fertőzés forrását kellene tisztázni.

Az intézkedés azonban nagy felháborodást szült, Kiállunk Dr. Bodó Pálért! címmel egy online petíció is indult, amelyet már közel négyezren írtak alá, illetve a Hargita Megyei Orvosi Kollégium is kiállt a főorvos mellett. Azt nem tudni, hogy a petíciónak és az érintettek mellett való kiállásnak köszönhetően-e, de

péntek késő este közleményt adott ki a témában Borboly Csaba, amelyben arra kérte a kórházat, „hogy függesszenek fel vagy vonjanak vissza bizonyos döntéseket, vagy a döntések alkalmazását, így a főorvos és a főasszisztens kinevezésére vonatkozóan”, illetve indítsák újra a vizsgálatokat.

korábban írtuk

Baktériumfertőzés a csíkszeredai szemészeten: visszavonták az osztályvezető főorvos és a főasszisztens kinevezését
Baktériumfertőzés a csíkszeredai szemészeten: visszavonták az osztályvezető főorvos és a főasszisztens kinevezését

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.

A kórház ezzel kapcsolatosan vasárnap mindössze annyit nyilatkozott, hogy Borboly Csaba hétfőn hivatalos felkérést küld a kórház számára a szemészeten történt fertőzések újbóli kivizsgálására és egyes személyi döntések felülvizsgálatára, így csak azután tudnak érdemben válaszolni, hogy megismerik a felkérés tartalmát.

korábban írtuk

Menesztették a csíkszeredai kórház szemészeti osztályának vezetőjét és főasszisztensét
Menesztették a csíkszeredai kórház szemészeti osztályának vezetőjét és főasszisztensét

Menesztették tisztségéből a csíkszeredai megyei kórház szemészeti osztályának vezetőjét, dr. Bodó Pált és főasszisztensét – közölte szerdán Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács elnöke.

korábban írtuk

Szemészeti mizéria: nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal
Szemészeti mizéria: nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal

Miután egy online petícióban több ezren álltak ki a vezetői funkciójából menesztett szemész főorvos mellett, Borboly Csaba arra kérte a csíkszeredai kórházat, hogy vonja vissza a főorvos és a főasszisztens kinevezésének visszavonására vonatkozó döntést. 

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Új választható tantárgyat vezetnek be a középiskolásoknak: a térinformatikát

Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.

Új választható tantárgyat vezetnek be a középiskolásoknak: a térinformatikát
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Egyeztetésre hívja a pártokat az elnök a Cotroceni-palotába az elutasított kormányalakítás után

Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.

Egyeztetésre hívja a pártokat az elnök a Cotroceni-palotába az elutasított kormányalakítás után
2026. június 23., kedd

Elcsendesedett, de nem szűnt meg a tiltakozás az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben

Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.

Elcsendesedett, de nem szűnt meg a tiltakozás az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben
2026. június 23., kedd

Nyolc megyében okozott károkat a vihar

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).

Nyolc megyében okozott károkat a vihar
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Ügyvivő miniszterelnök: Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége

Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.

Ügyvivő miniszterelnök: Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége
2026. június 23., kedd

PSD-s képviselő: A PNL, az USR, az RMDSZ és az AUR bebizonyították, hogy egy a céljuk: a hatalom bármi áron

Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.

PSD-s képviselő: A PNL, az USR, az RMDSZ és az AUR bebizonyították, hogy egy a céljuk: a hatalom bármi áron
2026. június 23., kedd

Veștea: jó szándékkal vállaltam a kormányalakítást, sajnálom, hogy nem sikerült megvalósítani

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.

Veștea: jó szándékkal vállaltam a kormányalakítást, sajnálom, hogy nem sikerült megvalósítani
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Elbukott a Veștea-kormány a parlamenti szavazáson

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.

Elbukott a Veștea-kormány a parlamenti szavazáson
2026. június 22., hétfő

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével

Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével
2026. június 22., hétfő

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében

Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében
Hirdetés