
Súlyos következményekkel járt a kórházi fertőzés. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Hargita megyei önkormányzat elnöke felkérte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat a szemészeten történt fertőzések és egyes személyi döntések újbóli kivizsgálására, amit a kórház vezetősége tudomásul vett. Jelenleg egyeztetések, megbeszélések zajlanak ezzel kapcsolatosan.
2022. február 24., 08:562022. február 24., 08:56
2022. február 24., 10:452022. február 24., 10:45
Hiába érdeklődtünk az elmúlt napokban a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháztól arról, hogy megkapták-e a hivatalos felkérést Borboly Csabától, Hargita Megye Tanácsának elnökétől a szemészeti osztályon történt fertőzések újbóli kivizsgálására és egyes személyi döntések felülvizsgálatára vonatkozóan,

Valóban maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense.
Így volt ez szerda délelőtt is, a kora délutáni órákban viszont arról tájékoztattak, hogy mégis születtek fejlemények az ügyben. Ezt követő rövid tájékoztatójukban arról számoltak be, hogy

Lezárult a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság által a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében indított vizsgálat. Az ellenőrzés során egyéni mulasztásokat állapítottak meg.
Jelenleg egyeztetések, megbeszélések zajlanak ezzel kapcsolatosan. „Megbeszélések folynak továbbá napi szinten a szemészeti osztályon dolgozókkal és a megyei tanáccsal, zajlik a munka annak érdekében is, hogy a szemészeti műtéti tevékenység biztonságos körülmények között mihamarabb újraindulhasson” – tették hozzá.
Mint ismert, endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél, három személy pedig fél szemére elvesztette látását.

Hivatalból indított vizsgálatot a rendőrség annak kapcsán, hogy egy kórházi fertőzés miatt maradandó látásvesztést szenvedett egyik szemére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház három páciense.
A történtek miatt múlt szerdán visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, a döntést Borboly Csaba jelentette be.

Az orvosok nem hibáztak a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt tömeges megfertőződés ügyében a Hargita Megyei Orvosi Kollégium szerint. Bíró László elnök úgy véli: bűnbakkeresés helyett inkább a fertőzés forrását kellene tisztázni.
Az intézkedés azonban nagy felháborodást szült, Kiállunk Dr. Bodó Pálért! címmel egy online petíció is indult, amelyet már közel négyezren írtak alá, illetve a Hargita Megyei Orvosi Kollégium is kiállt a főorvos mellett. Azt nem tudni, hogy a petíciónak és az érintettek mellett való kiállásnak köszönhetően-e, de

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.
A kórház ezzel kapcsolatosan vasárnap mindössze annyit nyilatkozott, hogy Borboly Csaba hétfőn hivatalos felkérést küld a kórház számára a szemészeten történt fertőzések újbóli kivizsgálására és egyes személyi döntések felülvizsgálatára, így csak azután tudnak érdemben válaszolni, hogy megismerik a felkérés tartalmát.

Menesztették tisztségéből a csíkszeredai megyei kórház szemészeti osztályának vezetőjét, dr. Bodó Pált és főasszisztensét – közölte szerdán Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács elnöke.

Miután egy online petícióban több ezren álltak ki a vezetői funkciójából menesztett szemész főorvos mellett, Borboly Csaba arra kérte a csíkszeredai kórházat, hogy vonja vissza a főorvos és a főasszisztens kinevezésének visszavonására vonatkozó döntést.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
A meteorológusok által beharangozott kánikulában a felhevült lakosokat vízpartokra és medencébe csábítja a sepsiszentgyörgyi Rekreatív Rt.: az Állomás negyedi tónál e hétvégétől lehet csónakázni és vízibiciklizni, a strandon pedig fürödni.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
szóljon hozzá!