Fotó: Erdély Bálint Előd
Európai uniós pályázati lehetőségekkel kapcsolatos tájékoztató előadássorozatot indított – Startoljunk rá! címmel – Vincze Lóránt európai parlamenti képviselő, aki a szakemberekkel közösen erdélyi vállalkozóknak, önkormányzatoknak és civil szervezeteknek szeretne segíteni. Az első szakmai konferenciát Székelyudvarhelyen tartották.
2021. június 03., 18:152021. június 03., 18:15
2021. június 03., 22:132021. június 03., 22:13
Szakemberek segítségével igyekeznek bemutatni a következő hét évre vonatkozó európai uniós pályázati rendszert, amely során közel 80 milliárd euró támogatást igényelhetnek a romániaiak – hangzott el a Vincze Lóránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő által szervezett Startoljunk rá! című előadássorozat első, székelyudvarhelyi állomásán.
Mint a politikus elmondta,
A mezőgazdaságban, vidékfejlesztésben érdekelt vállalkozók lehetőségeiről nem tudnak még érdemben beszélni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Vincze Lóránt rámutatott, nagy finanszírozási keretből lehet majd pályázni, hiszen
Az előirányzott összeg két fő részre tagolódik, egyrészt az előző ciklusokból már ismert, ám mostanra korszerűsített pályázati lehetőségek pénzforrásaira, másfelől a helyreállítási és ellenállóképességi alap (PNRR) finanszírozására, amivel a koronavírus következményei által megviselt európai gazdaságot igyekeznek élénkíteni.
Arra is kitért, hogy kormányszinten változtatásokra lesz szükség, hogy az előző évekhez képest jobban ki lehessen használni a nagyberuházásokra előirányzott összegeket. A képviselő szerint
Hiteles forrásból kell tájékozódni a pályázati lehetőségekről Vincze Lóránt szerint
Fotó: Erdély Bálint Előd
Éppen ezért egy útmutató kiadványt is összeállítottak, amit a vinczelorant.eu honlapon lehet megtalálni. Bíró Barna Botond, az RMDSZ udvarhelyszéki elnöke arról beszélt, hogy a térségben hagyománya van a vállalkozásalapításnak, – fenntartásnak, így nagy segítséget jelenthetnek az EU-s források.
Hasonló előadást tartanak egyébként péntek délelőtt tíz órától Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának márványtermében (civil szervezeteknek), valamint szombaton ugyanebben az időpontban Gyergyószentmiklós polgármesteri hivatalának dísztermében (vállalkozóknak).
Elismeri, támogatja és gondozza a fogyatékkal élők művészetét a sepsiszentgyörgyi Írisz ház, amely idén 14. alkalommal hirdette meg az Outsider Art című pályázatát. Az alkotóknak az irgalmas szamaritánus történetéből kell inspirálódniuk.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ december 2-án jelenti be, kit támogat az elnökválasztás második fordulójában, jelenleg ugyanis a december 1-jei parlamenti választás jelenti a prioritást a szövetség számára.
Lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéből Nicolae Ciucă, a párt államfőjelöltje.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján közzétett adatok szerint lezárult a szavazókörzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek összesítése.
Országszinten arányaiban Csíkszeredában élt a legtöbb magyar szavazati jogával – osztotta meg a sajtóval az államelnöki választás első fordulójának statisztikáit Borboly Csaba, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének elnöke.
Azok szavazatára is szükség lesz vasárnap, akik távol maradtak az elnökválasztás első fordulójától – hangsúlyozza Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke. Szerinte a parlamenti választásokon kulcsfontosságú a magas magyar részvétel.
A hétfőn délben történt baleset nyomán Maros megye prefektusa elrendelte, hogy a szakhatóságok ellenőrizzék le az oktatási épületek állapotát, hogy a diákok biztonságban tanulhassanak.
Kézi adatrögzítéssel folytatódhat a gépjárművek időszakos műszaki vizsgáztatása (ITP) az erre szakosodott műhelyekben, majd miután a műszaki ellenőrzések online nyilvántartását kezelő alkalmazás ismét működőképes lesz, ide is bevezetik az adatokat.
Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke hétfőn gratulált az államfőválasztás második fordulójába bejutott két jelöltnek, és bejelentette, hogy a szociáldemokraták nem fogják megóvni a választások eredményét.
A bántalmazást nem szabad félvállról venni. Amennyiben környezetünkben valaki érintett, bele kell avatkoznunk, mivel a bántalmazás nem magánügy. Beszéljünk az érintettel, a családjával, nyújtsunk annyi segítséget, amennyit tudunk vállalni.
szóljon hozzá!