
Kevesen sétáltak a hétvégén a Maros megyei fürdővárosban
Fotó: Haáz Vince
Szovátát sem kerülte el a járvány, ami leginkább az idegenforgalomban érezteti a hatását. Több kisebb étterem is ideiglenesen bezárt, a szállodákban pedig csak covid-igazolvánnyal fogadják a vendégeket. Tusnádfürdőn a wellnessközpont ötvenszázalékos kapacitással napi 80–100 személyt fogadna, de ennél jóval kevesebben mennek fürdőzni.
2021. október 30., 16:082021. október 30., 16:08
Szovátán a legjelentősebb gazdasági ág a turizmus, egyben a legsérülékenyebb is, amely azonnal megérzi a változást; a járványügyi korlátozások következményei éreztetik hatásukat – mondta el lapunknak Fülöp László Zsolt polgármester, aki a Székelyhon érdeklődésére úgy fogalmazott, hogy
bár ez is fontos a feltöltődéshez, de ez most egy olyan periódus, amikor más szempontok fontosabbak” – mondta az elöljáró, hangsúlyozva, hogy remélhetőleg csökken a fertőzéses esetek száma és visszaáll a normalitás. Kérdésünkre, hogy milyen nyarat zártak, azt mondta, jó volt a szezon, a beruházásokkal is jól haladtak, a zajos munkákat is megengedték, hogy minél előbb visszaállhassanak a megszokott állapotokhoz.
Ideiglenesen bezártak a kisebb vendéglátóhelyek Szovátán
Fotó: Haáz Vince
A szép októberi délutánon kevés emberrel találkoztunk a fürdőtelepen, a kis éttermek közül többen is bezártak, még a nagy kedvenc, a Kicsi Gomba is. A Medve-tó mellett található étterem arra hivatkozva zárt be ideiglenesen, hogy nem szeretné megkülönböztetni a vendégeit, oltott és oltatlan egyformán fontos számára.
A tó partján egy kurtőskalácsost és egy teraszt találtunk nyitva, illetve a nyári, strandolási kellékeket árusító bódé is kipakolta az áruját, fürdőruhát, szalmakalapot, napszemüveget kínált eladásra.
Fotó: Haáz Vince
A polgármester elmondása szerint
hogy aztán feltöltődve, friss erőkkel készülhessenek a téli csúcsforgalomra.
Ami a szállodákat illeti, még nem tapasztalható visszaesés, hiszen ez a hét még vakációnak indult, sokan terveztek és foglaltak már korábban, hogy az őszi egyhetes vakációt Szovátán töltsék – magyarázta lapunknak Fülöp-Nagy Róbert, a szovátai fürdővállalat ügyvezető igazgatója, hozzátéve azt is, hogy
aminek részben az a magyarázata, hogy a vakáció meghosszabbításáról hirtelen döntöttek, az emberek nem készültek rá, illetve a számos járványügyi korlátozás.
Csak oltási igazolvánnyal lehet az éttermekbe bemenni
Fotó: Haáz Vince
Érdeklődésünkre, hogy a szállodákban alkalmazzák-e a zöldigazolvány ellenőrzését, Fülöp-Nagy Róbert elmondta, „az éttermeinket ötvenszázalékos kapacitással működtetjük. Külső vendégeket nem fogadunk, csak azokat, akik a szállodában szálltak meg. Mivel a vendéglőbe csak QR-kód felmutatásával lehet bemenni, valamennyi szállodai vendégünk be van oltva” – magyarázta az ügyvezető igazgató.
A tusnádfürdői idegenforgalom a nyáron sem volt kielégítő, rengeteg problémával kellett szembenézniük. Butyka Zsolt polgármester a Székelyhonnak elmondta, az elszaporodott medvék miatt is kevesen látogattak nyáron a fürdővárosba, aztán ott volt a vízprobléma, most meg a járványügyi intézkedések hátráltatják a turizmust.
– mondta az elöljáró.
Az önkormányzat által működtetett wellnessközpontba csak zöldigazolvánnyal lehet belépni, illetve ötvenszázalékos kapacitással működtetik, ami azt jelenti, hogy 80–100 személyt fogadhatnak egyszerre. Ám még ennyien sem tartózkodnak bent általában, ahogy a polgármester mondta,
„Általában eljönnek, de mikor megtudják, hogy szükség van a covid-igazolványra, a bejárattól fordulnak is vissza” – mondta Butyka Zsolt. Érdeklődésünkre, hogy az alkalmazottak beoltatták-e magukat, a polgármester elmondta, zömében rendelkeznek védettségi igazolvánnyal.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!