
Felettébb kellemetlen és bosszantó az egyre gyakoribb vízhiány Tusnádfürdőn
Fotó: Pinti Attila
Nemcsak a medvék, hanem a városba érkező ivóvíz-szállítóvezeték állapota is komoly problémák elé állítja időnként Tusnádfürdő lakóit és vendégeit. A város most a minőségileg nem megfelelő csövek gyártóját hívja perbe, ugyanakkor egy közelebbi kutat is megpróbálnak beüzemelni, hogy csőtörések idején is legyen ivóvíz.
2020. augusztus 10., 17:332020. augusztus 10., 17:33
2020. augusztus 10., 17:352020. augusztus 10., 17:35
A turisták jó része eltávozott, volt olyan panzió, ahová kannákban hordták a vizet, hogy a vendégek mosakodni tudjanak, és az illemhelyet használhassák. Mindez a múlt heti, több napos vízszünet miatt történt Tusnádfürdőn, amely nem az első ilyen helyzet, és valószínűleg nem is az utolsó.
A helyreállítás nem volt egyszerű, a patak mindkét oldalán le kellett ásni kotrógéppel ahhoz, hogy hozzáférjenek a meghibásodáshoz. Ráadásul a vízszolgáltató tusnádfürdői Goscom Kft. nem rendelkezik sem megfelelő számú szakemberrel, sem olyan gépi felszereltséggel, hogy egy ilyen kritikus helyen történő csőtörést kijavítson. Ehhez egy csíkszeredai szakcégre volt szükség,
A szentsimoni szivattyúkat így is csak csütörtök este tudták újraindítani, addig viszont már rég kiürültek a tusnádfürdői víztartályok, Tusnád község településeinek lakói pedig a kutakra szorultak.
Fotó: Pinti Attila
A hat éve elkészült vízvezeték kiépítésére az Országos Beruházási Társaság (CNI) hirdetetett licitet és írt alá szerződést egy céggel, a csővezeték viszont már a jótállási időszak alatt többször meghibásodott, mivel nem bírja megfelelően a víznyomást. Mint Albert Tibor tusnádfürdői polgármester kérdésünkre elmondta:
A koronavírus-járvány késleltette ugyan a gyártó Suceava-i cég elleni kártérítési célú bírósági eljárás elindítását, ez azonban rövid időn belül megtörténik.
– tudtuk meg. A városvezető szerint az önkormányzati tulajdonú Goscom Kft. megbízása a szolgáltatásra, javításokra, nem vezetéképítésre szól, amikor mintegy 50 méteres szakaszt kell kicserélni a csővezetékből.
A bírósági eljárás várhatóan elhúzódik, a szolgáltatást viszont biztosítani kell. Albert kérdésünkre azt mondta, hogy
Igaz, ehhez új vezetékre is szükség lenne a kúttól a víztartályokig, először viszont a rendelkezésre álló vízhozamot kell felmérniük a szakembereknek. Megkérdeztük azt is, hogy a város akart-e korábban együttműködni a regionális víz- és csatornaszolgáltató Harvíz Rt.-vel. A polgármester szerint mielőtt a város megvásárolta a Goscom Kft. több mint 60 százalékos tulajdonrészét a tusnádi ásványvíz-palackozótól, felajánlották a Harvíznek, hogy a regionális szolgáltató vásárolja fel a tulajdonrészt, és hozzanak létre egy közös céget, de a Harvíz erre nem volt nyitott.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.
Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.
Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.
Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Szünetel a kompközlekedés a román–ukrán határ Tulcea megyei szakaszán, a román Isaccea és az ukrán Orlivka határátkelő között a szombatra virradóra ukrán oldalon történt dróntámadások miatt – jelentette szombaton a román parti őrség.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
5 hozzászólás