Egy lakóház tetőzete, több gazdasági épület, munkagépek, szekerek, illetve jelentős mennyiségű széna és tűzifa vált a lángok martalékává, amikor kedden éjjel tűz keletkezett egy máréfalvi portán. A helyszínen még szerdán délben is füstöltek a romok, amikor a helyiek igyekeztek segíteni a takarításban.
2018. április 18., 15:432018. április 18., 15:43
Fotó: Barabás Ákos
Egy lakóház tetőzete, több gazdasági épület, munkagépek, szekerek, illetve jelentős mennyiségű széna és tűzifa vált a lángok martalékává, amikor kedden éjjel tűz keletkezett egy máréfalvi portán. A helyszínen még szerdán délben is füstöltek a romok, amikor a helyiek igyekeztek segíteni a takarításban.
2018. április 18., 15:432018. április 18., 15:43
Éppen készült lefeküdni a máréfalvi Mihálykó István, amikor egy nagy csattanást hallott, majd kinézett az ablakon, és akkor vette észre, hogy ég a kazánház, illetve a háza teteje – nyilatkozta lapunknak. „Úgy meg voltam ijedve, hogy azt sem tudtam hova fussak” – fogalmazott. Az eset kedden éjfél körül történt, és bár értesítette a tűzoltókat, a tűz pillanatok alatt átterjedt a közeli fásszínre, majd a garázsra, és végül a csűr is lángra kapott.
Fenyédről, Zetelakáról, Szentegyházáról, Udvarhelyről és Máréfalváról is jöttek tűzoltók, hogy segítsenek, összesen hat autó volt a helyszínen. László Szilárd, a máréfalvi Forrás Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökétől megtudtuk, az első és legnehezebb feladat az volt, hogy megállítsák a tűz terjedését. Félő volt ugyanis, hogy az ingatlannal szomszédos épületek is lángra kapnak. Ez a küzdelem két órán át tartott, majd még ugyanennyi idő alatt sikerült eloltani a tüzet. Ezután biztosítani kellett a helyszínt – át kellett forgatni a csűrből előkerült szénát stb. –, hogy ne gyúljanak be újból a romok.
Fotó: Barabás Ákos
„Azért volt jó, hogy a helyi önkéntes tűzoltók is jelen voltak, mert helyismeretüket kihasználva nem csak az oltásban tudtak segédkezni, hanem a víz utánpótlásából is kivették a részüket” – magyarázta László. A tűzoltók megfeszített munkája ellenére
Emellett szekerek, munkagépek, rengeteg tűzifa és széna is a tűz martalékává vált, ugyanakkor számolni kell azzal is, hogy
László szerint 60 ezer lejre becsülték a kárt a hivatásos tűzoltók, de a tulajdonos úgy véli, énnél is nagyobb értékről lehet szó. „Jó, hogy ennyivel is megúsztuk, és nem égett le teljesen a ház, mert akkor nem tudom, mi lett volna” – mondta Mihálykó István keserű szájízzel. Hozzátette, a tűzoltók szerint egy rövidzárlat okozhatta a tüzet.
Fotó: Barabás Ákos
Több önkéntes tűzoltó, a polgármesteri hivatal munkatársai, illetve a falubeliek még szerdán délben is a tűzeset helyszínén voltak, a takarításban és a még füstölgő romok locsolásában segédkeztek a háztulajdonosnak. László Szilárd elmondta, ez az összefogás megszokott Máréfalván, mindig igyekeznek segíteni a bajba jutott társuknak. Egyébként jelenleg is azt tervezik, hogy gyűjtést szerveznek a Mihálykó család támogatására.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
szóljon hozzá!