Fotó: Erdély Bálint Előd
Minden elvárást felülmúlt a székelyudvarhelyi fedett jégpálya népszerűsége: a tavaly december elején megnyitott létesítmény ad otthont a Székelyföldi Jégkorong Akadémia ifjúsági hokisai edzéseinek és mérkőzéseinek, de múlt hét óta heti ezer kisgyerek tanulhat itt korcsolyázni.
2020. január 30., 11:252020. január 30., 11:25
2020. január 30., 15:582020. január 30., 15:58
Naponta két órán át tartanak jégkorongedzéseket a városi strand mögött felépített jégpályán: mintegy nyolcvan kis hokis (az U8-as, U10-es, U12-es és U14-es generációk) jár rendszeresen, ezen felül a Transylvanian Hockey League mérkőzéseinek is otthon adott már a pálya.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Minden elvárást felülmúlt a pálya népszerűsége, mondta el a Székelyhonnak Mester Zoltán, a létesítményt adminisztráló Városi Sportklub vezetője. „Az elmúlt héten indult el a KoriSuli elnevezésű korcsolyaoktatási program kisiskolásoknak. Hetente ezer előkészítős, első és második osztályos gyereket fogadunk, szervezett csoportokban” – sorolta az illetékes. A programban a város majd minden érintett kisiskolása részt vesz. A cél megszerettetni a sportot, segíteni a kicsiknek, hogy elsajátítsák a helyes korcsolyázási technikát, de hozadéka az is, hogy az edzők jégkorongozáshoz toborozhatnak gyerekeket.
– matematikázott Mester Zoltán.
A KoriSuli programban alkalmankénti 5 lejes belépőért vehetnek részt a gyerekek, a foglalkozások délelőttönként zajlanak. Húsz felnőtt foglalkozik a kicsikkel: hokiedzők és amatőr hokisok, illetve önkéntesek. „Ők fogadják a csoportokat, segítenek az átöltöztetésben, de ők tartják a foglalkozásokat is. A jégkorong-akadémia által alkalmazott metodológiát használjuk, az oktatóink egyébként képzésen is részt vettek” – tette hozzá a szakember, aki ezúton is köszönetet mond mindazoknak, akik a gyerekek oktatására fordítják szabadidejüket. A kicsik felszerelésének hiányossága sem akadály: a Városi Sportklub 80 kis korcsolyát és hatvan fejvédőt vásárolt erre a célra, hiszen
Az oktatás után pedig minden részvevőt meleg teával jutalmaznak a szervezők. A kicsik mellett a nagyobb gyerekekre és felnőttekre is gondolt az üzemeltető: hetente két alkalommal korcsolyaoktatás is zajlik, amelyen bárki részt vehet, csupán egy belépőt kell megvenni, az oktatás maga ingyenes.
Kérésünkre a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal a nyitástól kezdve január 28-áig tudott adatokkal szolgálni. Ezek szerint
decemberben 7178 gyerek, illetve nyugdíjas és 4702 felnőtt váltott jegyet, összesen 90 088 lej értékben;
januárban 7725 gyerek- és nyugdíjas-, valamint 5367 felnőttjegyet értékesítettek a jégpálya pénztáránál. Az ezekből származó bevétel 92 295 lej.
Noha már használják, a létesítmény még nincs teljesen befejezve, tudtuk meg a polgármesteri hivatal sajtóosztályától. A következő időszakban egy új hűtőberendezés, úgynevezett chiller beszerzésére kerül sor, továbbá bútorzatot vásárolnak még az öltözőkbe, illetve saját korcsolyaélezőt is beszerez a fenntartó.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A területrendezés egy része is hátravan még, a munka elkezdése időjárásfüggő.
„Az öltözők számát is szeretnénk bővíteni (jelenleg három berendezett konténer szolgálja ezt a célt), szeretnénk, ha ezek a tételek bekerülnének a városi költségvetésbe, hogy minél hamarabb tudjuk teljes potenciállal működtetni a pályát. A bővítésre azért van szükség, mert nagy kihívás hetente ezer gyermeket fogadni úgy, hogy kevés az öltöző, hisz olyan is előfordul, hogy hetven gyerek jön le a jégről, amikor hetven másik megy fel” – jegyezte meg Mester Zoltán.
A fedett pályán egyébként a korcsolyázási szezon a becslések szerint egészen árpilisig tart majd.
– magyarázta az illetékes. A létesítmény egyébként a multifunkcionalitás szándékával épült, azaz a tervek szerint a jövőben a téli szezonon kívül is használják majd a fedett pályát.
Program- és jegyárváltozás
Egy korábbi önkormányzati döntés értelmében január elsejétől 6 lejről 5 lejre csökkent a gyermekeknek és a nyugdíjasoknak szóló belépőjegy ára. Ugyanakkor a KoriSuli beindítása okán kissé módosult a nyitvatartási program is. Eszerint hétköznapokon a közkorcsolyázás kora délután, 13 órakor kezdődik. Továbbá keddenként öt egybefüggő órán át tart nyitva a pálya – a cél bevonzani a nagyobb iskolai csoportokat.
„Kedden délelőtt 10-től délután 3-ig várjuk a diákcsoportokat. Nem kell előre bejelentkezni, a csoportosan érkezők viszont kedvezményes belépőt kapnak. Az első ilyen kedden, január 21-én összesen ötszáz diák fordult meg a pályán” – sorolta az illetékes.
Egyébként a belépőárakat, a nyitvatartási programot és minden más információt illetően a Jégpálya Udvarhely nevű Facebook-oldalon lehet tájékozódni. A városi jégpályán továbbá korcsolyakölcsönzésre (25-ös mérettől) és korcsolyaélezésre is van lehetőség.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) nem lép ki a kormányból, és támogatja egy olyan intézkedéscsomag gyors – akár kormányzati felelősségvállalással való – elfogadását, amelynek világos célja a kiváltságok és a szinekúrák leépítése.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC) vezetője, Cristian Popescu Piedone kedden kijelentette, hogy kinevezése óta semmiféle hivatali visszaélést nem követett el, és úgy tűnik „sokakat nagyon zavarnak” az általa indított ellenőrzések.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Magyarbükkösön keddre virradóra. A helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Kedd déltől éjszaka 3 óráig érvényes, a fele országot érintő elsőfokú (sárga jelzésű) viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Két országos ügynökség összeolvasztásából születik meg egy új állami intézmény: az Országos Környezetvédelmi és Védett Területek Ügynöksége (ANMAP). Folyamatban van a hivatalok átszervezése, az ígéretek szerint az ügyfélfogadás ezt nem sínyli meg.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC) vezetőjét, Cristian Popescu Piedonét érintő ügyben tart házkutatásokat kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA) – értesült az Agerpres hírügynökség ügyészségi forrásokból.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter hétfőn bejelentette az egészségügyi rendszert érintő tervezett intézkedéseket.
Nagyon megszenvedi a turisztikai ágazat a vakációs utalványok értékcsökkentését és az önrészfizetési kötelezettséget. Ezt csak tetézi az áfaemelés – a két intézkedés együttes hatása miatt csődközelbe kerülhetnek egyes turisztikai vállalkozások.
Hét embert evakuáltak a Máramaros megyei Rónaszék településen, miután beomlott egy korábbi sóbánya. Az érintett területet négyezer négyzetméteren lezárták – tájékoztatott hétfőn este a Máramaros megyei prefektúra sajtószolgálata.
1 hozzászólás