Archív
Megvásárolta az egykori telefonpalota épületét Sepsiszentgyörgy önkormányzata. A város valamivel több mint 960 ezer eurót fizetett az ingatlanért.
2017. október 08., 14:372017. október 08., 14:37
2017. október 08., 14:382017. október 08., 14:38
A tulajdonos Telecom telefontársaság tavaly tett ajánlatot, az önkormányzat pedig úgy döntött, él az elővásárlási jogával, és megveszi a belvárosi, tükörborítású palotát. Az ingatlanban továbbra is a helyi közpénzügyi igazgatóság fogadja az ügyfeleket, és itt marad az Erdélyi Művészeti Központ is. A város már évek óta próbálkozik az épület megvásárlásával, hiszen amúgy is bérli az alárendelt intézményeinek.
– tájékoztatott Tóth-Birtan Csaba alpolgármester. Az eladó kérte, hogy egy évig ingyen használhasson egy helyiséget és egy parkolóhelyet.
A telefontársaság belvárosi ingatlana korábban évekig üresen, romos állapotban rontotta a városképet. Végül a tulajdonos vállalta, hogy felújítja, az önkormányzat pedig, hogy havi nyolcezer euróért kibéreli. Az épület tükörborítást kapott, így ma már besimul a városképbe.
a városvezetés hiába rótta ki az ötszörös adót, a tulajdonosnak nincs pénzé arra, hogy felújítsa a műemlék épületet. A terv különben az volt, hogy a postának felajánlják a telefonpalota egy részét, ha eladja a Hungária szállót, ahol működik, ám az adásvételbe vagy a cserébe az állami vállalat vezetői nem mertek belemenni.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!