Számos esethez riasztották tavaly is a tűzoltókat Hargita megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közel öt és félmillió lejes kár keletkezett tavaly a Hargita megyei sürgősségi és tűzesetek alkalmával. A hivatásos tűzoltóság csütörtöki évértékelő beszámolójából az is kiderült, hogy csökkent a tűzesetek száma a megyében, a több mint 200 eset többségét pedig továbbra is rövidzárlat okozta.
2020. január 30., 21:112020. január 30., 21:11
Több száz hivatásos és önkéntes tűzoltó jelenlétében tartotta meg csütörtökön évértékelő beszámolóját a Hargita Megyei Olt Sürgősségi Esetek Felügyelősége a csíkszeredai megyeházán. A találkozón elsőként Alina Maria Ciobotariu tűzoltósági szóvivő köszöntötte a jelenlévőket, közöttük Ion Procát, Hargita megye új prefektusát, majd köszönetet mondott a hivatásos és önkéntes tűzoltóknak a tavalyi év során végzett odaadó munkájukért. Hozzátette: 2019-ben
Ezt követően egy rövid kisfilm megtekintésével elevenítették fel a tavalyi év számottevőbb bevetéseit, majd Stelian Cimpoeșu főfelügyelő és Dudu Ovidiu főfelügyelő-helyettes számolt be a 2019-as évre vonatkozó statisztikai adatokról.
Múlt évben a Hargita megyei hivatásos tűzoltóság a hozzá tartozó egységekkel és az önkéntes tűzoltóságokkal közösen
A vizsgált időszakban 3631 alkalommal riasztották őket, ezeknek 90,55 százalékában kellett közbelépniük (3288). Emellett
Tavaly továbbá a korábbi évekhez képest több téves riasztást jegyeztek: 77-et a 2018-as 53-hoz képest. A tavalyi 3288 sürgősségi eset során 3064 alkalommal kizárólag a hivatásos alakulatok léptek közbe (93,19%), 150 bevetésen az önkéntesekkel közösen dolgoztak (4,56%), 74 esetben pedig az önkéntes tűzoltók a hivatásos alakulatok segítsége nélkül látták el a feladatot (2,25%). A tavalyi 3288 bevetés többségében, 2726 esetben a rohammentő-szolgálat (SMURD) egységeit riasztották, ez a sürgősségi esetek közel 83 százalékának számít. Kedvező adat ugyanakkor, hogy
A bevetések során 2682 személyt és 133 állatot mentettek meg, 2684 személyt sérülésekkel szállítottak kórházba, 35-en életüket vesztették, illetve 79 állat is elpusztult. Az anyagi károk összesítése alapján 5,4 millió lejes kár keletkezett a tavalyi vészhelyzetek során.
A találkozón arról is szó esett, hogy tavaly jóval nagyobb hangsúlyt fektettek a megelőzésre, mint a korábbi években: 2018-hoz képest 29 százalékkal több ellenőrzést tartottak, szám szerint 928-at, a legtöbbet cégeknél és intézményeknél. Az ellenőrzések során 3565 tűzvédelmi hiányosságot tapasztaltak, ebből 1374-et már az ellenőrzések során megoldottak. A fennmaradó hiányosságok közül 1605 esetben figyelmeztetést adtak, 78 esetben pedig pénzbírságot is kiróttak 180 ezer lej értékben.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC) vezetője, Cristian Popescu Piedone kedden kijelentette, hogy kinevezése óta semmiféle hivatali visszaélést nem követett el, és úgy tűnik „sokakat nagyon zavarnak” az általa indított ellenőrzések.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Magyarbükkösön keddre virradóra. A helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Kedd déltől éjszaka 3 óráig érvényes, a fele országot érintő elsőfokú (sárga jelzésű) viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Két országos ügynökség összeolvasztásából születik meg egy új állami intézmény: az Országos Környezetvédelmi és Védett Területek Ügynöksége (ANMAP). Folyamatban van a hivatalok átszervezése, az ígéretek szerint az ügyfélfogadás ezt nem sínyli meg.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC) vezetőjét, Cristian Popescu Piedonét érintő ügyben tart házkutatásokat kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA) – értesült az Agerpres hírügynökség ügyészségi forrásokból.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter hétfőn bejelentette az egészségügyi rendszert érintő tervezett intézkedéseket.
Nagyon megszenvedi a turisztikai ágazat a vakációs utalványok értékcsökkentését és az önrészfizetési kötelezettséget. Ezt csak tetézi az áfaemelés – a két intézkedés együttes hatása miatt csődközelbe kerülhetnek egyes turisztikai vállalkozások.
Hét embert evakuáltak a Máramaros megyei Rónaszék településen, miután beomlott egy korábbi sóbánya. Az érintett területet négyezer négyzetméteren lezárták – tájékoztatott hétfőn este a Máramaros megyei prefektúra sajtószolgálata.
Bírálta hétfőn Ilie Bolojan miniszterelnök bizonyos kórházak szerinte eredménytelen menedzsmentjét, az aránytalan bérköltségeket és a digitalizáció késését.
1 hozzászólás