Országszerte spontán tiltakozásba kezdtek szerdán a megyei egészségügyi igazgatóságok (DSP), béregyenlőséget követelve. A több mint 25 megyében zajló megmozdulásokhoz a Hargita megyeiek is csatlakoztak. „Tisztességes béreket!” és hasonló követeléseket megfogalmazó feliratokkal vonultak ki az intézmény elé.
2023. november 15., 14:192023. november 15., 14:19
2023. november 15., 14:272023. november 15., 14:27
Fotó: Borbély Fanni
Országszerte spontán tiltakozásba kezdtek szerdán a megyei egészségügyi igazgatóságok (DSP), béregyenlőséget követelve. A több mint 25 megyében zajló megmozdulásokhoz a Hargita megyeiek is csatlakoztak. „Tisztességes béreket!” és hasonló követeléseket megfogalmazó feliratokkal vonultak ki az intézmény elé.
2023. november 15., 14:192023. november 15., 14:19
2023. november 15., 14:272023. november 15., 14:27
Válaszlépésre szánták el magukat a megyei egészségügyi igazgatóságok (DSP), miután az országos egészségbiztosítási pénztár (CNAS) alkalmazottai munkabeszüntetéses sztrájkkal kiharcolták a kormánynál a béremeléseket, amelyet a 21-es számú kormányrendelettel kedden hivatalosítottak, azonban
Ezért országos szinten spontán sztrájkba kezdtek, több mint 25 megye egészségügyi igazgatóságának munkatársai vonultak ki szerdán délkor az intézmények elé.
Fotó: Borbély Fanni
A Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság ugyancsak csatlakozott az országos szintű kezdeményezéshez, Csíkszeredában több alkalmazott állt ki az intézmény épülete elé „Tisztességes béreket!”, „Nem akarunk speciális nyugdíjakat, csak normális fizetéseket!”, „Nem minden közalkalmazottnak van felháborítóan magas fizetése!” – ilyen és ehhez hasonló feliratokkal.
András Attila fővegyész és Bodó Éva felügyelő, az alkalmazottak képviselői elmondták, hogy
Fotó: Borbély Fanni
Nehezményezik, hogy az egészségügyi ágazatban nekik van a legalacsonyabb fizetésük, és diszkriminatívnak találták azt a legújabb kormányrendeletet, amelyben az egészségbiztosító pénztár alkalmazottainak bérével egyetemben nem emelték meg az egészségügyi igazgatóságok munkatársainak fizetését is. Mint mondták,
Nemcsak Csíkszeredában, hanem Székelyudvarhelyen és Gyergyószentmiklóson is csatlakoztak a sztrájkhoz a munkatársaik. A Hargita megyei egészségügyi igazgatóságnak egyébként megközelítőleg 110 alkalmazottja van.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
1 hozzászólás