
Noha szerda reggeltől újra összeszedik a hulladékot, sok helyen még mindig teli maradtak a kukák
Fotó: Haáz Vince
Továbbra sem rendeződött megnyugtatóan a szemételszállítás kérdése Marosvásárhelyen. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy kedden több helyen a kukákban maradt a szemét, és szerdán is elmaradásokkal gyűjtötték össze a háztartási hulladékot.
2021. február 24., 18:162021. február 24., 18:16
2021. február 24., 18:552021. február 24., 18:55
Marosvásárhelyen kedden délután már több helyről jelezték, hogy ismét a kukákban maradt a háztartási szemét, és nem tartotta be a programot a Sylevy szolgáltató. Mint kiderült, noha a marosvásárhelyi városháza minden kiállított és elismert számlát törlesztett a szemétszolgáltató és a kerelőszentpáli szemétlerakó felé, a lerakatot működtető cég mégsem engedi be a kukásautókat a telephelyre.

A marosvásárhelyi városháza ígérete szerint szerdán délután elindultak a kukásautók, hogy begyűjtsék a hétfő óta a város utcáin hagyott háztartási hulladékot. A gond azonban korántsem oldódott meg, hiszen a felek egymásra mutogatnak és egymást okolják a kialakult helyzet miatt.
A jelenlegi városvezetés és a Sylevy között tavaly decemberben mérgesedett el a hangulat, amikor Soós Zoltán polgármester kijelentette, hogy
Közben az is kiderült, hogy a bukaresti Iridex cég által működtetett szeméttelep nem akarja befogadni a Sylevy autóit, mert attól fél, hogy a cég csődbe megy, és ő nem lesz akitől behajtsa a kiállított számlákat.
Fotó: Haáz Vince
Nemrég a marosvásárhelyi önkormányzati képviselő-testület felmondta a szerződést a Sylevy céggel, de a törvény arra kötelezi a szolgáltatót, hogy még kilencven napig biztosítsa a háztartási hulladék elszállítását.
A konfliktus a szemétszállító és a hulladéklerakó között van, hiszen az Iridex a ki nem fizetett számla miatt aggódott, és azért nem engedte be a telepre a szemetesautókat. De az ügyben
A marosvásárhelyi polgármester szerdán reggel Facebookon azt közölte, hogy kedden egyeztetett a lerakót működtető bukaresti illetékesekkel, és újra beengedik a vásárhelyi szemetet a kerelőszentpáli telepre. „Még egy kis türelmet kérek, amíg hosszú és bonyodalmas harcok után megoldjuk a szemétügyet.”

A Sylevy szemétszolgáltató által felhalmozott adósság miatt hétfőn és kedden nem mehettek be a kukásautóik a kerelőszentpáli telepre, így nem is gyűjtötték össze a háztartási és utcai hulladékot Marosvásárhelyről. A kérdés rendezése érdekében kedden két találkozó is volt.
A városháza illetékesei szerint azt viszont senki nem tudja garantálni, hogy az elkövetkező közel nyolcvan napban, amíg még Sylevy cég biztosítja a szolgáltatást, nem lesznek hasonló fennakadások. De közben előkészítették a versenytárgyalás kiírását, amelyen kiválasztják az új szolgáltatót.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
Elhunyt Balázs Péter Kossuth-díjas színművész, a szolnoki Szigligeti Színház korábbi igazgatója – közölte az intézmény közösségi oldalán szerdán.
Idén októberben is negatív volt a természetes szaporulat Romániában (-7081 fő), a halálozások száma az 1,5-szöröse volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán az AUR beadványát és alkotmányosnak ítélte a második deficitcsökkentő csomag részét képező adóügyi intézkedésekre vonatkozó törvénytervezetet, amely egyebek mellett a helyi adók emelését is előírja.
Az ukrajnai konfliktus kezdete óta 4534 ukrán állampolgár kért menedékjogot a román államtól.
Majdnem tízmillió lej összértékben igényeltek fűtéstámogatást a fával fűtő, alacsony jövedelemből élők Hargita megyében. A fűtéspótlékot igénylők száma csökken a múlt évhez képest, de ennek az oka még nem teljesen ismert.
Nicușor Dan államelnök kedden kijelentette, hogy Románia jelentős összegeket fog beruházni a védelembe, de nem egyszerű felvásárlóként.
szóljon hozzá!