
Vajon meddig tart a szerdai egyezség?
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi városháza ígérete szerint szerdán délután elindultak a kukásautók, hogy begyűjtsék a hétfő óta a város utcáin hagyott háztartási hulladékot. A gond azonban korántsem oldódott meg, hiszen a Sylevy Salubriserv szolgáltató, a városháza és a szeméttelepet működtető Iridex cég egymásra mutogat és egymást okolja a kialakult helyzet miatt.
2021. február 10., 17:472021. február 10., 17:47
2021. február 10., 18:482021. február 10., 18:48
A korábbi városvezetés tavaly kötött – ideiglenesen egy évre – szerződést a Sylevy Salubriserv céggel, azzal bízva meg, hogy tartsa tisztán a várost, és szállítsa el a lakók, cégek által összegyűjtött háztartási szemetet. Az egyéves szerződés összértéke 37 millió lej, ebből eddig a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal kifizetett 19 millió lejt.

A Sylevy szemétszolgáltató által felhalmozott adósság miatt hétfőn és kedden nem mehettek be a kukásautóik a kerelőszentpáli telepre, így nem is gyűjtötték össze a háztartási és utcai hulladékot Marosvásárhelyről. A kérdés rendezése érdekében kedden két találkozó is volt.
Az új városvezetés megvizsgálta a szolgáltatóval kötött szerződést, és saját bevallása szerint a begyűjtött és a szeméttelepre leszállított marosvásárhelyi hulladék mennyisége között jelentős különbségeket talált. Ezért felülvizsgálta a már kiállított számlákat is, és akadt, amit nem hajlandó kifizetni.
Ezzel ellentétben a Sylevy cég saját Facebook-oldalán kedden este közzétett közleményében azt írja, hogy a marosvásárhelyi városháza 17 millió lejjel tartozik még nekik az elvégzett szolgáltatásokért, többek között a nyári nagytakarításért is. A cég tagadja azokat a vádakat, amely szerint ők 28 tonna szemét összeszedését törvénytelenül számlázták volna le, és
Az Ilyés Dénes ügyvezető által aláírt közleményben az áll, hogy a marosvásárhelyi városháza által felhalmozott adósság miatt a cég, amelynek négyszáz alkalmazottja van, nehéz helyzetbe került.
Szerdán délelőtt még fekete szemeteszsákok rondították Marosvásárhely utcáit
Fotó: Haáz Vince
Azt is közlik, hogy azért nem tudják összeszedni a hulladékot, mert az Iridex cég által működtetett kerelőszentpáli szeméttelepen már nem fogadják az autóikat. Arról nem beszélnek, hogy mekkora a szemétteleppel szembeni adósságuk. Végül biztosítják a marosvásárhelyieket, hogy ők szeretnék továbbra is elszállítania hulladékot.
Úgy tudjuk, hogy a probléma megoldása érdekében szerdán a marosvásárhelyi városháza mégis átutalt valamennyi pénzt a Sylevynek, hogy az törlesszen a szeméttelep felé és végre szedje össze, illetve szállítsa el a Marosvásárhely utcáin egyre csak tornyosuló hulladékot. Az összegről nem kívánt senki nyilatkozni, sem arról, hogy ez az épp aktuális számla törlesztése vagy sem.
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán szerda délután megjelent pársoros értesítő szerint: „elindultak a szemétszállító vállalat autói, hogy összegyűjtsék a városban felhalmozódott hulladékot. A szolgáltató arról biztosította hivatalt, hogy huszonnégy órán belül megtisztítja a várost.”
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!