
Fotó: Mariș Cristian Daniel
Négy hónapig tartózkodtak a háború elől menekített ukrajnai oroszlánok a marosvásárhelyi állatkertben, hétfőn délelőtt különleges ketrecbe tették őket, és megkezdték a kilenc nagyvad átszállítását. A többnapos utazás végső célja Colorado, ahol egy 500 hektáros nagymacska-rezervátumba kerülnek.
2022. szeptember 26., 19:002022. szeptember 26., 19:00
Május végén izgalmas utazás közepette menekítették ki az odesszai állatkertből azt a kilenc oroszlánt, amely az elmúlt négy hónapban a Marosvásárhelyi Állatkert vendégszeretetét élvezte.
Akkor sajtótájékoztatón számoltak be a nagyvadak utazásáról és arról hogy a Warriors of Wildlife Alapítvány közbenjárásának köszönhetően hogyan is kerültek ezek Marosvásárhelyre.

Huszonöt órás utazás után szerdán érkezett meg a marosvásárhelyi állatkertbe az a kilenc oroszlán, amelyet az odesszai állatkertből menekítettek a háború elől Marosvásárhelyre.
Fotó: Mariș Cristian Daniel
A szükséges iratok elkészültek, az alapítvány megszervezte a szállítást is, így hétfőn délelőtt különleges ketrecbe kerültek az állatok, és elhagyták a marosvásárhelyi állatkertet.
„Az áttelepítést Lionel de Lange a Dél-Afrikai Warriors of Wildlife Alapítvány vezetője koordinálta. Az akcióban oroszlánrészt vállaltak a Marosvásárhelyi Állatkert munkatársai is.
– tájékoztat a részletekről közleményben az állatkertet működtető Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal.
Fotó: Mariș Cristian Daniel
Előzetes egyeztetés után ugyanis a kilenc oroszlán az amerikai Colorado államban levő Kingsburg melletti állatmenhelyre kerül, ahol mintegy 500 hektáron élhetnek félig szabad tartásban.
Az oroszlánok szállítása egy személyszállító repülőgép-járaton történik, ahol a csomagtérben kapnak helyet, így teszik meg az utat Bukaresttől Dallasig. Lionel de Lange a Warriors of Wildlife Alapítványtól elmondta:
Máskor két és fél évbe telik, ameddig hivatalosan szállíthatóak a nagyvadak, az Odesszából kimenekített állatokat sikerült alig négy hónapon belül elköltöztetni.
Fotó: Mariș Cristian Daniel
Az állatmentő akciót hat nemzetközi (Dél-Afrikai, amerikai, ausztráliai) és egy romániai civil szervezet is támogatta, nem csak anyagilag, hanem az ügyintézés megsürgetésében is.
Az alapítvány elnöke külön megköszönte az Szánthó Jánosnak, a Marosvásárhelyi Állatkert igazgatójának munkatársainak azt, hogy megfelelő körülmények között, szakszerűen gondozták a kilenc oroszlánt.
Fotó: Mariș Cristian Daniel
Szánthó János korábban lapunknak elmondta, hogy az ukrajnai oroszlánok egy természetes kifutót kaptak, ugyanis a vásárhelyi állatkertnek hatalmas kifutói vannak, ami Európa-szinten még mindig egyedülállónak számít. Elárulta azt is, hogy
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!