
Nem tudni, mikor kapja vissza méltó rendeltetését az aréna
Fotó: Pinti Attila
Január hetedike óta nem a rendeltetésének megfelelő létesítményként működik a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna. A csíksomlyói romatelepen történt tűzeset miatt fedél nélkül maradt lakók azóta a félemeleten élnek, de mint kiderült, nem csak közvetlenül ennek tudható be a létesítmény bevételeinek kiesése.
2021. augusztus 23., 21:422021. augusztus 23., 21:42
„A sportlétesítmény mindenkori fenntartója Csíkszereda önkormányzata, adminisztrációs szempontból pedig a VSK Csíkszeredához tartozik” – ezt a Városi Sportklub igazgatója közölte lapunkkal. Lászlófy Botond úgy fogalmazott, az ideiglenes lakók mellett, részlegesen ugyan, de a teremlabdarúgó- és a kosárlabdacsapat is tudta használni az épületet az elmúlt fél évben edzések számára.
„Mivel több bejárata is van az létesítménynek, külön bejáraton keresztül ez megoldható volt. Egyébként
– hangsúlyozta. Rámutatott, a szeptemberben kezdődő férfi kosárlabda országos bajnokságban érdekelt VSK Csíkszereda jelen körülmények között fogja elkezdeni az új idényt, amelynek természetesen létszámkorlátozási feltételei is vannak. „Mivel az illemhelyek többsége az épület azon részén van, ahol a tűzkárosultak is tartózkodnak,
– tette hozzá a Városi Sportklub igazgatója.
A járványügyi helyzet miatt sem volt lehetséges nagyobb rendezvényeket, sporteseményeket tartani az épületben. De a bérbeadásból fakadó bevételkiesést tovább gyarapította, hogy nemrég az Imperial Wet teremlabdarúgó csapata is megszűnt finanszírozás hiányában, így
„Jelen esetben sem megoldható az aréna bérlése, már csak a megfelelő számú illemhelyek hiányából adódóan sem” – világított rá az igazgató.
Az épület éves költségvetéséről érdeklődve elmondta, a saját bevételek egyharmad-egynegyed részt tesznek ki a teljes összegből attól függően, hogy milyen gyakran vették bérbe az épületet. A szeptemberben tartandó könyvvásáron kívül az igazgató nem tud más eseményről, amit az arénában tartanának. Hogy hogyan tovább, illetve mikor vehetik birtokba újból a teljes létesítményt, arra Lászlófy sem tudott válaszolni, de reméli, hogy rövid távon visszakapja méltó és teljes körű rendeltetését az épület.

Sírva menekülő anyák és gyerekek, óbégató és elkeseredett férfiak, lángokba borult putrik és gazdasági épületek, apokaliptikus, leírhatatlan látvány – ilyen volt a csíksomlyói cigánytelepen szétterjedő tűz következménye, ami több száz embert tett hajléktalanná.

Lángokban álló épületek, menekülő családok, erejükön felül dolgozó tűzoltók, apokaliptikus látvány – ilyen volt az éjjelre megfékezett csíksomlyói tűzvész. A fedél nélkül maradt családokat sikerült elszállásolni, ugyanakkor a segítő szándék sem váratott magára. Videón mutatjuk.

Szomorú arcok, gyerekzsivaj és tevékenykedő önkéntesek – ez fogadott péntek reggel a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában, ahová a csütörtök esti csíksomlyói tűzvész nyomán több mint kétszázötven embert szállásoltak el.

Jól érzik magukat, hálásak és unszolásra ugyan, de takarítanak is maguk után az Erőss Zsolt Aréna ideiglenes lakói. Noha a tisztaság csak rövid ideig marad fenn, a korábbi napokhoz képest rendezettebb környezet fogadott vasárnap reggel a sportlétesítményben.

Az Erőss Zsolt Sportcsarnokban pénteken kora délután is nagy volt a jövés-menés, folyamatosan érkeztek az adományozók. A rendfenntartók és önkéntesek munkája biztosította a zavartalan ügymenetet, hiszen elkezdődött csütörtök esti tűzvész károsultjainak a tesztelése.

Két hétig, pontosan február 16-áig lesz karanténban az a 126 személy, akik a január eleji csíksomlyói tűzvész miatt váltak hajléktalanná, és jelenleg az Erőss Zsolt Arénában vannak elszállásolva.

Egy koronavírussal fertőzött kiskorú miatt a január eleji csíksomlyói tűzvész nyomán fedél nélkül maradtak immáron egy hete vannak hatósági karanténban a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában. Legkorábban február 16-án oldhatják fel a zárlatot.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
Magyar és román paleontológusok példa nélküli koncentrációjú leletet találtak a Hátszegi-medence nyugati felében, a lelőhelyen négyzetméterenként több mint száz gerincesmaradványt fedeztek fel.
Másfél év alatt megépült a szerdán délután felavatott, hetven gyerek befogadására alkalmas bölcsőde Székelyszentléleken. Az átadáson elhangzott: bíznak benne, hogy legkésőbb a következő tanévtől már fogadhatják ott a kicsiket.
A 2022-ben közberuházásokra felvett 100 millió lejes kölcsönét újabb 10 millió lejjel növelte meg a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, mert mindent egyszerre szeretnének elvégezni: az iskolák nagy többsége teljes átalakuláson esik át.
2 hozzászólás