Az Erőss Zsolt Sportcsarnokban pénteken kora délután is nagy volt a jövés-menés, folyamatosan érkeztek az adományozók. A rendfenntartók és önkéntesek munkája biztosította a zavartalan ügymenetet, hiszen a megyei mentőszolgálat és az egészségügyi igazgatóság közreműködésével elkezdődött a csütörtök esti tűzvész itt elszállásolt károsultjainak a tesztelése.
2021. január 08., 15:012021. január 08., 15:01
2021. január 08., 21:562021. január 08., 21:56
Fotó: Veres Nándor
Az Erőss Zsolt Sportcsarnokban pénteken kora délután is nagy volt a jövés-menés, folyamatosan érkeztek az adományozók. A rendfenntartók és önkéntesek munkája biztosította a zavartalan ügymenetet, hiszen a megyei mentőszolgálat és az egészségügyi igazgatóság közreműködésével elkezdődött a csütörtök esti tűzvész itt elszállásolt károsultjainak a tesztelése.
2021. január 08., 15:012021. január 08., 15:01
2021. január 08., 21:562021. január 08., 21:56
Fotó: Veres Nándor
„A tűzvész nyomán 261 személyt szállásoltunk el az Erőss Zsolt Arénában csütörtök este folyamán, közülük 143-an még kiskorúak” – számolt be Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a péntek déli rögtönzött sajtótájékoztatón.

Szomorú arcok, gyerekzsivaj és tevékenykedő önkéntesek – ez fogadott péntek reggel a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában, ahová a csütörtök esti csíksomlyói tűzvész nyomán több mint kétszázötven embert szállásoltak el.
Mint kiemelte, a hatalmas szolidaritásnak köszönhetően még a késő esti órákban meg tudták teremteni a pihenési és biztonságos körülményeket az épületben. Hozzátette, a péntek délelőtti megyei katasztrófavédelmi bizottság úgy határozott, hogy
Fotó: Veres Nándor
„Az a cél, hogy ezt a nagy közösséget minél hamarabb el tudjuk szállásolni, járványügyi szempontból ez családonként is nagyon fontos”– számolt be. A városvezető megköszönte a hivatal munkatársainak az erőfeszítéseit, továbbá a város és a környező települések egyöntetű megmozdulását, akik ruhaneműkkel, ásványvizekkel, élelmiszerrel segítették a bajbajutottakat.
– fejtette ki, hozzátéve, nem tartja valószínűnek, hogy a tűzvész helyszínén újból fel lehetne építeni a házakat.
Fotó: Veres Nándor
Rámutatott, a sportlétesítményben elszállásoltak közös beleegyezésével
Korodi jelezte ugyanakkor, hogy a délután folyamán újból ülésezik a megyei katasztrófavédelmi bizottság, ahol akár már napirendre kerülhet, hogy hol szállásolják el ideiglenes jelleggel a károsultakat.

Sírva menekülő anyák és gyerekek, óbégató és elkeseredett férfiak, lángokba borult putrik és gazdasági épületek, apokaliptikus, leírhatatlan látvány – ilyen volt a csíksomlyói cigánytelepen szétterjedő tűz következménye, ami több száz embert tett hajléktalanná.

Lángokban álló épületek, menekülő családok, erejükön felül dolgozó tűzoltók, apokaliptikus látvány – ilyen volt az éjjelre megfékezett csíksomlyói tűzvész. A fedél nélkül maradt családokat sikerült elszállásolni, ugyanakkor a segítő szándék sem váratott magára. Videón mutatjuk.

Egy kályha túlhevült csöve okozhatta a csíksomlyói cigánytelepen csütörtök este kiütött tűzvészt. Az anyagi kár százezer lejre tehető.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
szóljon hozzá!