
Fotó: Pinti Attila
Egy kályha túlhevült csöve okozhatta a csíksomlyói cigánytelepen csütörtök este kiütött tűzvészt. Az anyagi kár százezer lejre tehető.
2021. január 08., 10:562021. január 08., 10:56
2021. január 08., 14:112021. január 08., 14:11
Az elsődleges vizsgálatok szerint egy kályha nem megfelelően szigetelt, túlmelegedett csöve okozhatta a csütörtök esti szerencsétlenséget a csíksomlyói cigánytelepen – számolt be a Hargita megyei tűzoltóság. Az anyagi kár százezer lejre tehető, de mint Alina Maria Ciobotariu sajtószóvivőtől megtudtuk,
Személyi sérülés nem történt, ezt a Hargita Megyei Mentőszolgálat ügyeletes diszpécsere is megerősítette. Az eset következtében a tűzoltóság összesítése szerint 252 személyt kellett elszállásolni rokonoknál, ismerősöknél és az Erőss Zsolt Sportcsarnokban. Ebből 141 gyerek, a felnőttek között pedig négy várandós édesanya is van.

Sírva menekülő anyák és gyerekek, óbégató és elkeseredett férfiak, lángokba borult putrik és gazdasági épületek, apokaliptikus, leírhatatlan látvány – ilyen volt a csíksomlyói cigánytelepen szétterjedő tűz következménye, ami több száz embert tett hajléktalanná.
A tűz keletkezésével kapcsolatosan Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője érdeklődésünkre elmondta, a szakemberek előzetes vizsgálatai szerint
Hozzátette, rendbontás vagy egyéb szabálysértés nem történt a helyszínen.
A tűz, amely miatt több százan maradtak otthon nélkül, kevéssel este fél kilenc után ütött ki, a lángokat pedig csak közel öt órával később tudta megfékezni a helyszínre kivonult hetven hivatásos és önkéntes tűzoltó.

Lángokban álló épületek, menekülő családok, erejükön felül dolgozó tűzoltók, apokaliptikus látvány – ilyen volt az éjjelre megfékezett csíksomlyói tűzvész. A fedél nélkül maradt családokat sikerült elszállásolni, ugyanakkor a segítő szándék sem váratott magára. Videón mutatjuk.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
Frontálisan ütközött egy autó és egy lovasszekér hétfőn este Oroszhegy és Székelyszentkirály között, a 134C jelzésű megyei úton. A lovas szekeret irányító 36 éves férfit kórházba szállították, ahol később elhunyt.
Pontosították az újabb székelyudvarhelyi ifjúsági lakások (ANL) megépítéséhez szükséges területvásárlási szándékot kedden az önkormányzati képviselők. Hamarosan elkezdődnek az árról szóló tárgyalások a telektulajdonossal.
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
szóljon hozzá!