Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kokárdákat készítenek Marosvásárhelyen, az Ügyes Kezű Nők keddi találkozóján. Egyúttal egy évek óta fennálló vita végére is pontot tesznek, pontosabban arra, hogy melyik szín kell kívül legyen a kokárdán.
2024. március 11., 11:142024. március 11., 11:14
2024. március 11., 11:262024. március 11., 11:26
Az Ügyes Kezű Nők heti rendszerességgel megszervezett marosvásárhelyi tevékenységén március 12-én, kedden 17 és 19 óra között kokárdát készítenek a résztvevők, többféle technikával:
A foglalkozásra 16 éven felüli lányokat, asszonyokat várnak szeretettel (és az őket kísérő gyerekeket), akiket érdekel az újrahasznosítás és a dísztárgyak készítése.
A jelenlevők Lajos Anna és Szakács Ilonka kézművesek irányításával alkothatnak a Divers Egyesület Avram Iancu (Rákóczi) utca 29. szám alatti székházában. A szükséges anyagokat a szervezők biztosítják. További információt a 0265 311 727-es telefonszámon lehet igényelni.
Fotó: Veres Nándor
Évek óta folyik róla a vita, hogy kívül piros vagy zöld színű-e a magyar kokárda. Mint a kezdeményezők írják, a heraldika szabályai szerint a zászló színeit mindig belülről kezdjük, tehát ennek értelmében
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
2 hozzászólás