Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Tizenkét órás munkaprogramot vezettek be, így kétszer több páciens mágnesesrezonancia-vizsgálatát (MRI) tudják elvégezni a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, mint az eddigiekben. A tavaly márciusban beüzemelt MRI-készülék részlegén ezáltal csökkentenék a várólistákat – olvasható a kórház Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
2021. szeptember 28., 13:332021. szeptember 28., 13:33
2021. szeptember 28., 13:342021. szeptember 28., 13:34
A vizsgálatok az eddigi 8 és 14 óra közötti időszak helyett mostantól
Az egészségbiztosítási rendszerben elvégzett vizsgálatokhoz szakorvosi beutalóra van szükség továbbra is, és amennyiben valaki térítéses rendszerben kívánja elvégeztetni a vizsgálatokat, orvosi levél szükséges. A fizetéses rendszerben az ár 450 és 850 lej között alakul.
Egyelőre napi hat páciens mágnesesrezonacia-vizsgálatát (MRI) tudják elvégezni a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, ebből a hatból pedig három olyan páciens lehet, akik szakorvos által kiállított küldőpapírral rendelkeznek.
Amint arról már korábban beszámoltunk, a csíkszeredai kórházban tavaly márciusban beüzemelt MRI-készülék megvásárlása a Világbank finanszírozása révén vált lehetővé, a közbeszerzési eljárást az Egészségügyi Minisztérium bonyolította le, a készülék ára több mint három millió lej volt.
A küldőpapírral rendelkezőknek a gép beüzemelését követően átlagosan egy-két hónapos várólistákkal kellett számolniuk, a most bevezetett 12 órás programmal viszont mostmár több, küldőpapírral rendelkező pácienst is kivizsgálhatnak.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!