Fotó: illusztráció
December végéig meghosszabbította a szolgáltatói szerződést Barót önkormányzata a Tega Rt. köztisztasági vállalattal. A megállapodás nyomán az elkövetkező hét hónapban nem nő a szemétdíj az erdővidéki városban.
2013. május 22., 20:192013. május 22., 20:19
Lázár Kiss Barna polgármester (képünkön) a Székelyhon.ro érdeklődésére kifejtette, hogy a Tega Rt.-vel már tavaly megkötötték a megállapodást. Az erdővidéki város előző MPP-s vezetősége addig egy magyarországi vállalat révén oldotta meg a hulladékkezelést. A tavaly az önkormányzat és a vállalat között megkötött szerződés értelmében a Tega hat hónapig vállalta a hulladék elszállítását, és ezt a megállapodást most meghosszabbították.
Lázár Kiss Barna elmondta, a megállapodás értelmében az önkormányzat az egyetlen szerződő fél ebben az esetben, így a lakosoknak nem kell külön szerződést kötniük, és a szolgáltatás ellenértékét is a város fizeti egy előre megszabott összeg formájában. A lakosságtól mindezt illeték formájában hajtják be. A polgármester szerint így sikerült elkerülniük, hogy a 3 lej 50 banis díjat emelniük kellett volna, amitől sokan féltek, mivel a megye többi településén mindenhol magasabb a szemétdíj, amit a Tega elkér. Lázár Kiss Barna reményei szerint 2013 januárjától is sikerül ezt a konstrukciót fenntartaniuk.
Az erdővidéki önkormányzat egyébként már elindította azt az eljárást, amely révén bekerülhetnek az Öko Sepsi Egyesületbe. Az említett önkormányzatok közötti társulás oldja meg a Tega Rt. révén a hulladék elszállítását a háromszéki településekről. Kivételt képez pár bodzavidéki település, amelyek nem tagjai az egyesületnek. Barót egyébként eredetileg nem csatlakozott, a város előző vezetője, Nagy István ugyanis külön úton indult el a hulladékgazdálkodást illetően. Ennek nyomán a város kimaradt többek között a megyei integrált hulladékkezelési projektből is, amelybe remélhetőleg utólag sikerül bevonni.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
Napok óta hangos generátor borzolja a sepsiszentgyörgyi Vitéz Mihály (Mihai Viteazul) téren lakók idegeit. A folyamatos zaj főleg éjjel volt zavaró, de kedden ígéret született a probléma megoldására.
„Választási maraton után vagyunk, ami az elmúlt másfél évben kifárasztotta a társadalmat” – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. A kormány és benne az RMDSZ deficitcsökkentést célzó terveire is kitért.
Egy mikrobusz és egy motorbicikli ütközött össze hétfőn késő délután Kökös közelében, teljesen lezárták a 12-es országút érintett szakaszát – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!