Hirdetés
Hirdetés

Gálfi kitálalt: szerinte szabálytalanul váltották le

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Törvénytelennek tartja Gálfi Árpád, az MPP székelyudvarhelyi szervezetének élőről való leváltását, mert arról olyanok is szavaztak, akik akkor még jogilag nem voltak tagjai a pártnak. Mindemellett már tizenegyedik napja kéri a tisztújító ülésen készített jegyzőkönyvet, de nem kapta kézhez.

Fülöp-Székely Botond

2019. július 26., 17:332019. július 26., 17:33

2019. július 27., 10:582019. július 27., 10:58

Nyílt titok, hogy már több mint egy éve konfliktusban áll az elnökség négy tagjával, akiket a média gyűjtőnéven csak „Szász Jenő embereiként” emleget – közölte Gálfi Árpád pénteki sajtótájékoztatóján, amit az MPP székelyudvarhelyi székhelyén tartott. Rámutatott:

az ominózus július 15-ei gyűlést megelőzően említett kritikusai 17 új tag pártfelvételi szándéknyilatkozatát bocsátották rendelkezésére.

Hirdetés

Ezeket a kéréseket jóhiszeműen pozitívan véleményezte – annak ellenére, hogy a politikai ellenfeleinek szimpatizánsairól és családtagjairól volt szó –, majd az alapszabályzatnak megfelelően továbbította a kéréseket a párt Hargita megyei vezetőségének.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

A legközelebbi helyi elnökségi ülésen – folytatta Gálfi –, ő maga is a helyi vezetőség elé terjesztette további 117 új tag jelentkezését, de ezt a kritikusai nem támogatták, mindezt egyetlen személy ellen felhozott „alaptalan” kifogásokra hivatkozva.

Idézet
Mivel a pártba való belépés végső soron nem tőlünk függ, továbbítottam a kéréseket az MPP megyei vezetőségéhez

– magyarázta. Utóbbiak nem tartottak ülést a július 15-ei puccs napjáig, így nem is dönthettek sem a 17, sem pedig a 117 jelentkező felvételéről. A kérdéses 17 személy felvételéről ugyanis csak három nap múlva határoztak, amiről írásos dokumentumot is bemutattak a pénteki sajtótájékoztatón. Ennek ellenére bírálói és az általuk toborzott, de párttagsággal még nem rendelkező személyek megjelentek a már említett botrányos ülésen, ezért heves vita alakult ki a helyszínen. Végül a Gálfi Árpád szerint

visszadátumozott és az aláírások szempontjából is hiányosnak mondható jegyzőkönyv alapján az országos pártelnök támogatta a felvételre várók ottmaradását.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

Ezt követően Gálfi állítása szerint levezette a legálisan összehívott, elnökségi beszámolókról szóló gyűlést, majd a tagok jelentős részével távozott. Mint mondta,

nem tartotta etikusnak részt venni egy olyan szavazáson, ahol több olyan személy is jelen van, akik szerinte nem tagjai a pártnak, de egy szavazást eldönthetnek.

Ezután váltották le őt elnökségi tisztségéből, amiről egy másnapi közleményből értesült. Azt feltételezi, hogy távozásuk után egy új jegyzőkönyvet nyitottak az ottmaradók, ráadásul

egy nem székelyudvarhely hölgy jegyzetelt, megszegve a párt alapszabályzatát.

korábban írtuk

Gálfi Árpád korrupciós ügyeket emleget
Gálfi Árpád korrupciós ügyeket emleget

Két ügyet is vizsgál Székelyudvarhelyen az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) – jelentette be a helyi önkormányzati képviselő-testület csütörtöki ülése előtt Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere.

Ez elmúlt napokban több vádat is felhoztak ellene kritikusai, egyebek mellett azt, hogy feljelentette kollégáit a korrupcióellenes ügyészségen. Ezt továbbra is visszautasítja Gálfi, hiszen csak az ügy kivizsgálását kérte. Azt is kifogásolták bírálói, hogy nem jól végzi a munkáját, illetve

azzal is meggyanúsították, hogy az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) javára igyekszik átjátszani az MPP-t.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

Gálfi ezeket rágalomnak tartja. „Az MPP-be való belépésem óta egyszer sem követtem el a párt érdekével ellentétes cselekedetet.

Idézet
Arról nem tehetek, hogy polgármesterként bizonyos személyek és üzleti érdekek ellen hoztam döntéseket. Ennek ellenére ne tévessze össze senki az MPP értékrendjét és értékeit néhány ember üzleti érdekeivel

– szögezte le.

korábban írtuk

Az MPP Hargita megyei elnöksége szerint szabálytalanságok történhettek Gálfi Árpád leváltásánál
Az MPP Hargita megyei elnöksége szerint szabálytalanságok történhettek Gálfi Árpád leváltásánál

Olyan új tagjelöltek is szavazhattak Gálfi Árpádnak a Magyar Polgári Párt (MPP) székelyudvarhelyi szervezete elnöki tisztségéből való leváltásáról akiknek a pártba való belépési kérelmét csak a tisztújítóvá vált közgyűlés után három nappal fogadta el a párt megyei szervezete.

Gálfi hangsúlyozta, az elmúlt tizenegy napban többször kérte az őt leváltó közgyűlés jegyzőkönyvét Mike Levente kérdéses módon megválasztott új elnöktől – szóban, elektronikus és postázott ajánlott levélben is –, ám ezt mindmáig nem kapta kézhez. Hasonló helyzetben van az MPP megyei elnöksége is, amely négy napja várja, hogy előkerüljön a jegyzőkönyv.

Idézet
A jegyzőkönyvet nem látva azt feltételezem, hogy az elnökség hét tagja közül csak engem váltottak le

– közölte. Egy közleményből úgy értesült, hogy most már csak öt tagból áll a székelyudvarhelyi elnökség, amivel az a probléma, hogy elfelejtették leváltani Koffol Alfrédet és Bálint Mária Magdolnát, akiknek mandátuma idén szeptemberig szól, és Gálfival együtt távoztak az ominózus ülésről. Ők egyébként a sajtótájékoztatón is jelen voltak, és bár kétségeik vannak a tisztségüket illetően, továbbra is elnökségi tagoknak vallják magukat, hiszen nem váltotta le őket senki. Igazságtalanságnak tartják a történteket, a viták helyett megoldásra való törekvést javasoltak.

korábban írtuk

Gálfi: „Én nem lopok, másokat sem engedek lopni”
Gálfi: „Én nem lopok, másokat sem engedek lopni”

Közleményt jelentetett meg Facebook-oldalán Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere a hétfői MPP-s tisztújító gyűlés, illetve a párt helyi szervezetén belül kialakult konfliktus kapcsán. „Én nem lopok, és ez nagyon sok embernek tetszik. Másokat sem engedek lopni, de ez már egyes érdekköröknek nem tetszik” – írja.

Gálfi úgy tudja, hogy kifejezetten az ő félreállításáról van szó, hiszen azon személyek többsége elnökségi tag maradt, akivel konfliktusa volt.

Ezt csak tetézi, hogy egy olyan tagot is beválasztottak az elnökségbe, aki július 15-én még nem is nyert felvételt a pártba. Megjegyezte, már megtette a párt alapszabályzata által meghatározott lépéseket a leváltás ügyében.

A felsoroltak miatt teljesen törvénytelennek, hiteltelennek és puccsnak tartja a leváltását. Azzal sem ért egyet, hogy magyar nem jelenthet fel magyart egy román hatóságnál.

Idézet
Én nem tudok máshol orvosolni egy felderített visszaélést, korrupciógyanús ügyet csak az állami hatóságoknál. Nem gondolom, hogy a nemzeti hovatartozása, a magyarsága bárkit is feljogosít arra, hogy kétes, gyanús ügyeket vagy bűncselekményeket nézzünk el neki

– hangsúlyozta. Hozzátette, ő nem lop és másoknak sem engedi meg ezt.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

Kijelentette, most is hiszi, hogy az MPP-ben sokkal több a becsületes, tenni akaró ember, mint az ármánykodók és továbbra is a polgári párt értékrendjét vallja. Szeretné, ha mostani küzdelme eredményeként pártja továbbra is nyitott, közösségi érdekek mentén dolgozó szervezet maradna.

Azután Szász Jenőről beszélt, aki szerinte

azt terjeszti, hogy semmi köze a Székelyudvarhelyen történt eseményekhez, ám ő az ellenkezőjét tapasztalta.

Kijelentette, ő mindvégig támogatta Szász Jenőt, amikor ő polgármester volt, és ugyanezt kérte saját megválasztása után, a történtek alapján eredménytelenül.

„Én az igazság pártján, az igazság útján szeretnék tovább járni” – fogalmazott a pártja egy korábbi mottóját átalakítva.

korábban írtuk

Leváltották Gálfi Árpádot
Leváltották Gálfi Árpádot

Közgyűlés váltotta le hétfőn Gálfi Árpád polgármestert a Magyar Polgári Párt (MPP) székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségéből. A tagok bizalmatlansági indítvánnyal éltek a korábbi tisztségviselő ellen. Az MPP országos elnöke helyeseli a történteket.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével

Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében

Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.

Tudtuk, csak nem sejtettük
Tudtuk, csak nem sejtettük
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

2026. június 22., hétfő

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval

Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve
2026. június 22., hétfő

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében

Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben

Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Még csak ezután következik az igazi kánikula

Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Még csak ezután következik az igazi kánikula
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését

Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését
2026. június 22., hétfő

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért

A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért
Hirdetés