
Rákossy Botond József (balra) és Mezei János (jobbra). Eltérő állásponton van az MPP megyei és országos elnöke a székelyudvarhelyi közgyűlés szabályosságát illetően
Fotó: MPP
Olyan új tagjelöltek is szavazhattak Gálfi Árpádnak a Magyar Polgári Párt (MPP) székelyudvarhelyi szervezete elnöki tisztségéből való leváltásáról július 15-én, akiknek a pártba való belépési kérelmét csak a tisztújítóvá vált közgyűlés után három nappal fogadta el a párt megyei szervezete. Az MPP Hargita megyei szervezetének az elnöksége azt feltételezi, hogy szabálytalanság történt az említett ülésen.
2019. július 24., 14:072019. július 24., 14:07
2019. július 24., 14:352019. július 24., 14:35
Közleményben foglalt állást a Magyar Polgári Párt Hargita megyei szervezetének elnöksége, illetve Rákossy Botond József a párt megyei elnöke az MPP székelyudvarhelyi szervezetének a július 15-ei közgyűlésén meghozott döntések ügyében. „A Megyei Szervezet Elnöksége július 18-án tartotta legutóbbi ülését, ahol napirenden szerepelt többek között a Magyar Polgári Pártba belépni kívánó személyek tagfelvételi kérelmének elbírálása is. A Hargita Megyei Szervezet Elnöksége (MSZE) a Magyar Polgári Párt Alapszabályzatának 52. cikkelye és 2019. július 18-án felvett jegyzőkönyv alapján a 2019/5 számú Határozatában fogadta el tizenhat (16) személy belépési kérelmét, ugyanakkor a 2019/6 számú Határozatában jegyzi, hogy a hiánypótlást követően további egy (1) személy belépését fogadja el” – írják az új tagjelöltek felvételéről.

Közleményt jelentetett meg Facebook-oldalán Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere a hétfői MPP-s tisztújító gyűlés, illetve a párt helyi szervezetén belül kialakult konfliktus kapcsán. „Én nem lopok, és ez nagyon sok embernek tetszik. Másokat sem engedek lopni, de ez már egyes érdekköröknek nem tetszik” – írja.
A szerdán keltezett kommüniké további részében a tagfelvételeket megelőző tisztújítás feltételezhető szabálytalanságai ügyében foglal állást az MPP megyei elnöke.
A feltételezett szabálytalanság kivizsgálása és a pontos nyilvántartás érdekében a Hargita Megyei Szervezet Elnöksége (MSZE) átiratban fordult a Székelyudvarhelyi Szervezet Elnökségéhez (HSZE), amelyben kérte a Helyi Szervezet Határozatát, a Közgyűlés jegyzőkönyvét, valamint az elnökségi tagok aktuális jegyzékét” – áll a közleményben, amelyben arra is kitérnek, hogy az MPP megyei szervezetének az elnöksége rendkívül fontosnak tartja, hogy a Magyar Polgári Párt maradjon mindig az igazság pártján és döntéseit az alapszabályzatban foglaltak alapján hozza meg.

Közgyűlés váltotta le hétfőn Gálfi Árpád polgármestert a Magyar Polgári Párt (MPP) székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségéből. A tagok bizalmatlansági indítvánnyal éltek a korábbi tisztségviselő ellen. Az MPP országos elnöke helyeseli a történteket.
Amint arról írtunk, július 15-én vitákkal tarkított közgyűlésen váltotta le a helyi MPP-tagok egy része Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármestert a párt helyi szervezetének elnöki tisztségéből, helyére pedig Mike Levente, helyi önkormányzati képviselő került.
Az ülést Gálfi Árpád vezette, ám elhagyta a termet a tisztújítás előtt, arra hivatkozva, hogy az nem szerepelt a napirendi pontok között, így a közgyűlés hátralévő részét Mezei János, az MPP országos elnöke vezette le. Gálfi törvénytelennek nevezte a leváltását, Mezei viszont érvényesnek nevezte a közgyűlésen meghozott döntést és egyet is értett vele, arra hivatkozva, hogy már
A polgári párt országos elnöke lapunknak adott nyilatkozatában arról is beszélt, hogy júniusban bővült az MPP helyi szervezetének tagsága: a megyei szervezet 17 új tag felvételét fogadta el.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!