Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A lakosság segítségét kéri a Román Rendőrség három férfi azonosítására, akiket a holland hatóságok keresnek egy Amsterdamban elkövetett rablás miatt.
2019. szeptember 14., 16:452019. szeptember 14., 16:45
Az Országos Rendőr-főkapitányság szombaton adott ki közleményt, miszerint holland hatósági kérésre közreműködik egy hollandiai rablási ügy felgöngyölítésében. A holland hatóságok három férfit keresnek, akiket rendkívül erőszakos rablás elkövetésével gyanúsítanak. Az ügy negyedik gyanúsítottja már őrizetben van – számol be az Agerpres.
A rendőrségi tájékoztatás értelmében 2017. április 26-án
A biztonsági kamerák megörökítették a négy tettest.
A rendőrség most arra kéri a lakosságot, hogy amennyiben valaki segíteni tud a tettesek azonosításában, vagy információi vannak az esetről, hívja az 112-es számot, illetve jelentkezzen a legközelebbi rendőrőrsnél.
Az új pápa, XIV. Leó programja az általa választott névben rejlik – mondta Német László pápaválasztó bíboros, belgrádi metropolita érsek a horvát közmédia vatikáni tudósítójának pénteken.
Jövő vasárnap, május 18-án iktatják be tisztségébe XIV. Leó pápát – jelentette be pénteken a Vatikán.
A krisztusi tanítást képviselő egyház missziójára ott van a legsürgetőbb szükség, ahol a mai társadalom drámái zajlanak az élet értelmének elvesztésétől a család válságáig – mondta homíliájában XIV. Leó pápa.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni – jelentette be csütörtökön este a vatikáni palota pápai erkélyéről Dominique Mamberti protodiakónus.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
szóljon hozzá!