Pappá szentelésének 25. évfordulóján szülőfalujában, a Bákó melletti Lujzikalagorban mutatott be hálaadó szentmisét Salamon József gyimesbükki plébános.
2014. július 07., 23:032014. július 07., 23:03
2014. július 07., 23:102014. július 07., 23:10
Tizenkét 1989-ben Gyulafehérváron felszentelt pap volt idén ezüstmisés, Salamon Józsefen kívül Balázs Ferenc (Marosvásárhely), Botár Gábor, Mátyás Károly (mindketten Székelyudvarhely), P. Böjte Csaba OFM (Déva), Fejér Lajos (Kilyénfalva), Fekete Tamás (Zabola), Işvanca Alois (Radnalajosfalva), Major Sándor (Kápolnásfalu), Szabó Ernő (Linz, Ausztria), Tímár Mátyás (Gyergyószentmiklós) és Varga Vince (Kiskapus). A jubiláns papokat a felszentelés évfordulóján, június 25-én Jakubinyi György érsek meghívta Gyulafehérvárra, ahol hálaadó szentmisét mutattak be a kapott kegyelmekért, a kitartás ajándékáért és minden megpróbáltatásért.
A felcsíki esperesi kerület egyetlen ezüstmisése, Salamon József vasárnap, július 6-án Gyimesbükkön, hétfőn, július 7-én pedig Lujzikalagorban mutatott be szentmisét, mindkét helyen „hálát adott Istennek és mindazoknak, akik papságának 25 éve alatt érte imádkoztak, papi szolgálata alatt a mindennapi fenntartó és éltető tervek, munkálatok kivitelezésében segítették”. Salamon József az 1989-es felszentelést követően Gyergyóditróban, Szászrégenben, Óradnán, Gyergyóhodoson, Galócáson és Gyimesbükkön teljesített szolgálatot. A gyimesi ezüstmisére papságának minden eddigi állomásáról érkeztek hívek őt felköszönteni, a luijzikalagori szentmisére pedig négy autóbusznyi gyimesi hívő utazott el a Lujzikalagorban ritkaságnak számító magyar nyelvű liturgiára.
Salamon József mindkét helyszínen ezüstmisés áldásban részesítette híveit. Édesanyja – sajnos – már nem érte meg fia ezüstmiséjét, édesapja viszont ott volt a lujzikalagori ünnepségen.
A társaskiránduláson részt vevő gyimesiek Lujzikalagorból hazafelé tartva meglátogattak több Bákó megyei katolikus kolostort.
A fiatalok körében is menő részt venni a szavazáson és a közösségi oldalakon megmutatni a személyi igazolvány hátoldalát – vallotta egy csíkszeredai fiatal, aki elmondta, a szüleitől tanulta, hogy fontos kivenni a részünket a választásból.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
szóljon hozzá!