Fotó: Veres Nándor
Húsz százalékkal több bevetésen vettek részt 2013-ban a Hargita megyei tűzoltóság kötelékébe tartozó alakulatok, mint egy évvel korábban – derült ki a sürgősségi esetek felügyelőségének hétfői évértékelőjén.
2014. január 27., 19:072014. január 27., 19:07
Az összesen 1779 alkalommal közbelépett megyei tűzoltóknak 139 esetben kellett a lángokkal megküzdeniük, a 2012-es esztendőhöz képest ez közel negyvenszázalékos csökkenést jelent. A mentőalakulatok riasztását tekintve viszont 84 százalékos a növekedés – hansúlyozta Gheorghe Pop dandártábornok.
Huszonkét millió lejből gazdálkodtak
A megyei felügyelőség tavalyi éves költségvetése 22,6 millió lejre rúgott, ez – mint a dandártábornok fogalmazott – „közel sem volt elégséges, viszont az ésszerű gazdálkodásnak köszönhetően nem befolyásolta a tűzoltóság hatékonyságát”. Gheorghe Pop megköszönte a megyei önkormányzat segítségét, amely „anyagi hozzájárulásával jelentős terhet vett le a tűzoltóság válláról”.
A Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség részéről Dan Iamandi őrnagy, az intézmény parancsnoka üdvözölte a tűzoltókat. „Valahányszor szükségünk volt a sürgősségi esetek felügyelőségének segítségére, mindig mellénk álltak. Itt elsősorban azokra az eseményekre – a március 15-i ünnepség, illetve a csíksomlyói búcsú – gondolok, amelyek biztonságát a csendőrség szavatolta, többek között a tűzoltóság közreműködésével” – osztotta meg gondolatait az őrnagy.
A prefektus sajnálkozott
Jean Adrian Andrei, Hargita megye prefektusa is megdicsérte a megyei tűzoltóság valamennyi tagját, „akik a szűkös anyagi keret ellenére is mindig szakszerűen végezték munkájukat”. „A sürgősségi esetek felügyelősége a társadalom egyik nélkülözhetetlen alappillére, hiszen ők biztosítják a lakosság biztonságát” – hangsúlyozta a prefektus, hozzátéve, rendkívül széles a tűzoltóság feladatköre, ugyanis a tűzesetek mellett környezeti katasztrófák, közúti balesetek és különböző vészhelyzet esetén is közbeléptek, de a megelőzésre, ellenőrzésre és tájékoztatásra is kiemelt figyelmet fordítottak. A prefektus ugyanakkor sajnálatát fejezte ki, hogy Hargita Megye Tanácsa részéről senki sem tudott jelen lenni az értékelőn, így „a korábban már többször is felvetett, a megyei önkormányzat közreműködésével létrehozandó, egész megyére kiterjedő készenléti központ témájának megbeszélésére nem nyílt lehetőség”.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
Különleges közösségi eseményt tartanak május 17-én, szombaton Gyergyószentmiklóson, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonának és családjának.
Immár 18. alkalommal szervezik meg a Gyergyóvidéki Ifjúsági Néptánctalálkozót Gyergyóremeteén. Május 11-én, vasárnap népzenétől lesz hangos a Balás Gábor Művelődési ház és környéke.
Folytatódik a gyergyócsomafalvi közúti infrastruktúra-fejlesztés: javában zajlik a Loki turisztikai övezethez vezető községi út modernizálása. A határidő augusztus, de várhatóan hamarabb lezárul a beruházás.
Mi történik, ha hibázunk? Hogyan kerülhetjük el a bajt? Mit tegyünk, ha mégis gyanúsítással, vagy rendőri intézkedéssel találkozunk? – ilyen kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődő fiatalok pénteken Dr. Budai István gyergyószentmiklósi előadásán.
szóljon hozzá!