
Fotó: Egyfeszt
Hivatalosan július 31-én, csütörtökön kezdődik az Egyfeszt, de már július 28-tól, hétfőtől várja az érdeklődőket Gyergyószentmiklósra a fesztivál. Az eseményt megelőző napokban is bőven lesz mit felfedezni, a hétvége pedig rengeteg programot hoz.
2025. július 20., 19:212025. július 20., 19:21
Helytörténeti kirándulásokkal és kulturális ízelítőkkel melegíthetnek be a fesztiválozók az Egyfesztre. A felvezető napokban Nagy József történész vezetésével a résztvevők megismerhetik Gyergyószék természeti kincseit és kulturális örökségét – a Gyilkos-tótól a Lázár-kastélyig, hagyományőrző portákat, vízimalmokat is meglátogatva.
Csütörtökön hivatalosan is megnyílnak az első fesztiválhelyszínek. A Képzőművészeti Udvarban már délelőtt látogathatók a kiállítások, a Játékudvarban pedig gyerekeket és felnőtteket egyaránt szórakoztató programok várják. A családosok is együtt kapcsolódhatnak ki, miközben a Szanatórium Kertben a Mr. Smood Band indítja el az első zenei hullámokat.
Fotó: Egyfeszt
Ugyanezen a napon Berecz András kiállításának megnyitójával egy időben nyílik meg a Bagossy Brothers Company által „mentorált” Hegyilevegő Udvar is.
A nagyszínpadi produkciók estéről estére más zenei élményt kínálnak:
pénteken Rúzsa Magdi,
szombaton az Illés együttes előtt tisztelgő hét zenekar közös szuperprodukciója,
vasárnap pedig a Halott Pénz gondoskodik a fesztivál méltó lezárásáról.
A teljes kínálat tanulmányozható az egyfeszt.ro weboldalon, valamint a fesztivál hivatalos Facebook-oldalán. A bérletek és jegyek itt elérhetők.
Különleges lelki utazás részesei lehettek vasárnap délután a gyergyószentmiklósiak: a Passió misztériumjátéka nemcsak felidézte, hanem átélhetővé is tette Krisztus szenvedéstörténetét.
Az átszervezés nyomán 25 állást szüntetnek meg, ezek közül jelenleg hat betöltetlen – elfogadta a gyergyószentmiklósi testület azt a határozatot, amely a polgármesteri hivatal működését a kormány által előírt kötelező létszámplafonhoz igazítja.
Elszállítják a zöldhulladékot a magánházaktól, a lombtalanítási akció április 20. és 26. között lesz Gyergyószentmiklóson.
Betörés miatt négy férfit fogtak el Maroshévízen, miután egy helyi lakos bejelentette, hogy ismeretlenek törtek be az otthonába, és elvitték a kézitáskáját. A rendőrök rövid idő alatt azonosították a gyanúsítottakat, a lopott holmit pedig visszaszerezték.
Hamarosan megszűnik a szolgáltatás a gyergyószentmiklósi régi ivóvízhálózat egy részén, ezért csatlakozni kell az új vízvezetékre – hívja fel az érintettek figyelmét a városi közműszolgáltató.
Támogatócsoport indul Gyergyószentmiklóson azok számára, akik a kamasznevelés kihívásaival és az életközép kérdéseivel egyszerre néznek szembe. A jelentkezési határidő április 17.
Első alkalommal rendezik meg a BBQ Street by Marble gasztroeseményt Gyergyószentmiklóson, ahol április 24–25. között különleges ízek, illatok, látványelemek és hangulat várja az érdeklődőket a sétálóutcában.
Részegen vezetett egy 31 éves, helybéli férfi Gyergyóújfaluban, akit szombat délután állítottak meg a rendőrök. A sofőr leheletében 1,61 mg/l légalkoholszintet mutatott a szonda, ezért kórházba szállították vérvételre, és büntetőeljárás indult ellene.
Átmenetileg bezárt a látogatók előtt a gyergyószentmiklósi múzeum: április 20-ig technikai szünetet tartanak, miközben a működés újragondolása zajlik. A döntést a létszámhiány, valamint a biztonságos működés feltételeinek újraértékelése indokolta.
Nagyszabású passiójátékra készül Gyergyószentmiklós április 19-én: a marosvásárhelyi amatőr társulat mintegy 80 szereplővel viszi színre Jézus Krisztus szenvedéstörténetét a Szent István templom melletti téren. Az előadás lelki élményt kínál.
szóljon hozzá!