Fotó: Kristó Róbert
Szent István-napi búcsút és falunapokat tartottak a hétvégén Csíkszentkirályon. A település önállóságának tizedik évfordulóját is megünnepelték.
2014. augusztus 18., 09:222014. augusztus 18., 09:22
2014. augusztus 18., 09:232014. augusztus 18., 09:23
Csíkszentkirály apraja-nagyja megtalálhatta a számára érdekes programot a háromnapos rendezvényen, számos szórakozási lehetőség kínálkozott számukra: gyermekprogramok, ügyességi vetélkedők, sportrendezvények, kulturális műsorok, kiállítás, koncertek, és buli is.
Megáldották Szent István mellszobrát
A programpontok között szerepelt a Borsáros botanikai rezervátumban létrehozott tanösvény átadása, fúvóstalálkozó és a Csíkszentkirályon előkerült régészeti leletek kiállításának megnyitója. Vasárnap a búcsús szentmisét követően megáldották a Szent Király Szövetség által adományozott Szent István-mellszobrot. „Ez a szövetség azokat a Kárpát-medencei településeket tömöríti, amelyek nevének köze van Szent Istvánhoz. Huszonkét ilyen település van, évente találkozót is szerveznek, és az ő adományuk ez a mellszobor” – magyarázta Bőjte József, Csíkszentkirály alpolgármestere.
Pro Urbe-díjban részesültek
A vasárnapi dísztanácsülésen azok a személyek részesültek Pro Urbe-díjban, akik valamilyen módon segítettek a település önállósodásának folyamatában. Díjazták többek között Ráduly Róbert Kálmánt, Csíkszereda polgármesterét, aki 2004-ben képviselőként tevékenykedett; a 2004 előtt szentkirályi polgármesterként dolgozó Balló Istvánt; Pál Pétert, Csíkszentkirály volt alpolgármesterét (jelenleg a Csíkszentkirálytól levált Csíkszentlélek polgármesterét). „A többi településnek, Csíkszentimrének, Csíkszentléleknek is jót tett a szétválás, mindenik jól fejlődött az elmúlt időben. Ahhoz, hogy sikeres népszavazás legyen és törvényt lehessen alkotni a szétváláshoz, sokan dolgoztak. Idén azokat a személyeket díjaztuk, akik vagy előtte tettek azért, hogy önállósuljon a település, vagy abban segítettek, hogy az önállósult község felvirágozzon” – mutatott rá az alpolgármester.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!