Fotó: Gábos Albin
Angliából és Svájcból érkezett önkéntes fiatalok dolgoztak az elmúlt hetekben több csíki településen. Felújítottak három iskolai játszóteret, illetve a borzsovai feredőt is.
2018. augusztus 21., 20:042018. augusztus 21., 20:04
2019. november 02., 20:572019. november 02., 20:57
Idén harmadik alkalommal érkeztek Csíkszeredába és környékére a World Challenge program résztvevői, akik többnyire 16–17 év közötti fiatalok. Most Angliából és Svájcból jöttek a diákok kísérőikkel együtt önkéntes munkát végezni – tájékoztattak a csíkszeredai Care2Travel egyesület munkatársai, Kedves Péter és Váli Csongor.
Fotó: Gábos Albin
Mint megtudtuk, az egyenként 14 főből álló csoportok előzetesen készültek, a World Challenge program résztvevőiként különböző képességeket sajátítottak el, mint például a sátorozás, főzés, szerszámhasználat, adománygyűjtés, tudatos pénzkezelés.
Ideérkezésükkor a Care2 Travel önkéntesei segítették őket mindenben. Közösen szerezték be a helyi vállalkozóktól a szükséges alapanyagokat, felhúzták sátraikat a helyszíneken és munkához láttak. Hat napon át, kisebb csoportokra osztva dolgoztak a helyszíneken, majd utolsó nap egy közös túrázáson vettek részt.
Fotó: Gábos Albin
Munkájuk nyomán biztonságossá váltak és új elemekkel gazdagodtak a játszóterek, focikapuk és kosárpalánkok, kisebb lelátók készültek, Csibában pedig egy fásszínnek szánt tároló is épült a lelkes fiataloknak köszönhetően.
Fotó: Gábos Albin
Megújult feredő Borzsovában
Egy másik, Angliából érkezett önkéntes csoport július folyamán a borzsovai feredőnél végzett felújításokat. Az itt töltött négy napjuk alatt kitakarították a feredő környékét és a medencét, felsúrolták azt, kicserélték az elkorhadt deszkákat, valamint árkot ástak a gyorsabb vízlefolyás érdekében. A negyedik nap belekóstolhattak a helyi népi tánc, a bálozás világába is – tudtuk meg a Care2Travel munkatársaitól, akik azt is elmondták, hogy ezek ismétlődő programok, és már elkezdődött a jövő évi tevékenységek szervezése.
Kovács Boróka
Az örmények Erdélybe településére emlékeztető információs táblákat helyez ki az Erdélyi Magyarörmények Szövetsége november 28-án Gyimesbükkön. Az ünnepélyes táblaavatást egy kulturális műsor is kíséri majd.
A szennyvízkezelés elmulasztása és természetvédelmi területek felégetése voltak idén a legsúlyosabb természet és környezet elleni törvénysértések Hargita megyében. A környezetőrség majdnem húsz ügyben bűnvádi feljelentést is tett a tettesek ellen.
Ne hajtsanak rá a frissen aszfaltozott útra a Fenyő utcában, mert az elkészült munkát tönkretehetik – ezzel a kéréssel fordult az érintett szentegyháziak felé a polgármesteri hivatal.
Az esemény előtt két héttel a szervezők bejelentették, hogy elmarad az idei TEDx rendezvény. Az előadássorozat lemondásának okairól érdeklődtünk.
Idén is megajándékozza Kovászna megye rászorulóit a Salvatore Egyesület. A tombolaárusítás már megkezdődött, a befolyt összegből állítanak össze alapélelmiszer csomagokat. Tomboláról lévén szó, az is nyer, aki támogat.
Lesodorták az úttestről és emiatt felborult egy gépjármű egy kedd délutáni balesetben Réty közelében. Az ütközés során ketten sérültek meg. A balesetet szabálytalan előzés miatt következett be.
Először mutatkozott be a Caritas Vidékfejlesztés gyergyószentmiklósi sajtműhelyének egy terméke a World Cheese Awards szakmai világversenyen, a kézműves érlelt sajtjuk pedig rögtön aranyérmes minősítést kapott.
November 28-án kerül moziforgalmazásba Mazzag Izabella Baukó Attiláról, művésznevén Azahriahról készült dokumentumfilmje, amit a Filmtett Distribution a magyarországi mozipremierrel egyidőben a romániai, ezen belül az erdélyi mozikba is elhoz.
Parkolóhelyeket számolnak fel, buszsávot alakítanak ki és teljesen felújítják Marosvásárhelyen a köznyelven Hosszú utcának hívott útszakaszt. Átalakítják a főteret is.
1 hozzászólás