Egyik nap folyik, két nap nem
Fotó: Haáz Vince
Háromszorosára nőtt az elmúlt napokban az ivóvízfogyasztás Maros megyében, ezért a mezőségi települések egy részén vízkorlátozást vezetnek be. Arra kérik a lakosságot, hogy csapvízzel ne öntözzenek, mert emiatt vannak olyan otthonok, ahová nem jut el a víz.
2023. július 19., 16:532023. július 19., 16:53
A kánikula miatt túlterhelt az ivóvízhálózat Maros megyében, ezért a szolgáltató, az Aquaserv korlátozásokat vezet be.
Maros megyében a Mezőségen több ivóvízhálózat van kiépítve, ám szinte mindegyiknek kicsinek bizonyult a kapacitása. Részben azért, mert a települések évről évre nőttek, tehát egyre több lett a vízfogyasztó háztartás. Nagyfogyasztók (állattenyésztő farmok, kisüzemek) is csatlakoztak a rendszerre, és ez még nagyobb terhelést jelent.
A vezetékrendszer azonban ugyanakkora maradt, ám a megnövekedett fogyasztás miatt a településeken lévő víztartályok sem tudnak feltelni, így nem tudják folyamatosan ivóvízzel ellátni a lakásokat.
Amint azt Nicu Tomuleţiu, az Aquaserv sajtószóvivője elmondta az elmúlt napokban, ahogy a levegő hőmérséklete egyre magasabbra kúszott, háromszorosára nőtt az ivóvízfogyasztás Maros megyében, és ennek jelentős részét a kertek, zöldövezetek öntözésére használta el a lakosság. Éppen ezért
A polgármesteri hivatalokkal és az érintettekkel közölték a programot, felszólítva őket, hogy csak háztartási célokra használják a vizet.
„Az érintett településeken minden harmadik nap rendesen, megfelelő nyomással érkezik majd az ivóvíz, a két közbelső napon azonban csökkentett nyomással. Ez azt jelenti, hogy
A Mezőségen már elkezdődtek ugyan a fejlesztések, a vezetékek korszerűsítése és bővítése, de egyelőre nem a problémás szakaszon.”
A szerdától bevezetett korlátozások a következő községeket érintik:
Itt július 19-én, szerdán lesz vezetékes víz, csütörtökön és pénteken azonban már egyáltalán nem vagy kevesebb, szombaton pedig újra korlátlan mennyiségben. Vagyis az ütemterv szerinti vízellátás háromnapos gyakorisággal ismétlődik.
Amennyiben a nagymértékű vízfogyasztás csökken, a korlátozásokat felfüggesztik.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!