Átmenetileg rendeződött a legfontosabb kiadás, a bérek folyósításának a problémája az igazgatóságnál. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Folyamatban van a bérek kifizetése a Hargita megyei szociális rendszerben, miután a szociális és gyermekvédelmi igazgatóság pénzt kapott a megyei tanácstól az intézmény alkalmazásában álló mintegy nyolcszáz alkalmazott októberi fizetésének a folyósítására. A bérek utáni járulékokra viszont már nem maradt pénzük, és nem tudják fizetni a rendszer működtetésének a költségeit sem.
2020. november 17., 21:572020. november 17., 21:57
Már zajlik a Hargita megyei szociális rendszerben dolgozók megkésett októberi béreinek a kifizetése: a mintegy nyolcszáz alkalmazott munkaadója, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság pénzt kapott a megyei tanácstól a fizetések folyósítására – tudtuk meg Elekes Zoltántól, az igazgatóság vezetőjétől.
– részletezte az intézmény vezérigazgatója. A megyei tanácstól egy kevés pénzt az anyagi költségek törlesztésére is kaptak, ami a legsürgősebb, azt kifizetik abból, de ha nem kapnak állami költségvetés-kiegészítést, akkor már a rendszer fenntartási költségeit sem fogják tudni fizetni.
Elképzelhető, hogy egy-egy beszállítótól kaphatnak haladékot, de ez attól függ, hogy azok mennyire tudják nélkülözni a bevételt, vállalva a további szállítást – válaszolta kérdésünkre Elekes Zoltán, de megjegyezte, reméli, nem kerülnek ilyen helyzetbe. Ezt arra alapozza, hogy értesülései szerint a héten sor kerül az országos költségvetés-kiegészítésre, igaz, azt még nem tudni, hogy a gyermekvédelmi és szociális rendszer büdzséjét feltöltik-e.
– fogalmazott. A folyamatos bizonytalanság hatással van a rendszerben dolgozók hangulatára, noha szerinte most inkább örvendenek az alkalmazottak, hogy megkapják októberi béreiket.
Nyolcszáz személyről van szó
A Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóságnak mintegy nyolcszáz alkalmazottja van – az idősotthonokban, gyermekelhelyező-központokban dolgozók, ápolók, egészségügyi asszisztensek, hivatásos nevelőszülők, szociális munkások, pszichológusok, adminisztrációs munkát végzők. Az igazgatóságnál dolgozók az állami költségvetés-kiegészítésre várnak, ugyanis az intézmény idén összesen hat hónapra elegendő állami finanszírozást kapott. A szociális és gyermekvédelmi igazgatóság a megyei tanácson keresztül kapja meg az állam által a működésre kiutalt pénzeket, a költségek 90 százalékára kellene pénzt adjon a pénzügyminisztérium, de ez az elmúlt években mindig kevesebb volt.
Hétfőtől péntekig ingyenesen szállítják el a zöldhulladékot Székelyudvarhelyen, minden utcában a megszokott napon viszik el a megfelelően kihelyezett szemetet.
A hazai közvélemény-kutatások megbízhatatlanok, hiszen gyakorlatilag a megrendelőtől függ az, hogy éppen milyen választási eredményt jósolnak meg előre. Az exit-poll eredményeinél más a helyzet.
Három udvarhelyszéki településen is lakott területre merészkedtek a medvék hétvégén.
Tűz ütött ki egy bútorgyártó cég fűrészpor-tárolójában, hétfő reggel Csíkszeredában – értesít a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
1 hozzászólás