Fotó: László Ildikó
Hosszú ideje tartó belső feszültségek eszkalálódtak a székelyudvarhelyi kórházban az utóbbi hetekben, napokban bekövetkezett lemondáshullámmal. Az intézmény vezetőjétől válságtervet kért az igazgatótanács, a polgármester gyors megoldást ígér.
2024. december 05., 19:192024. december 05., 19:19
2024. december 05., 19:212024. december 05., 19:21
Szerdán szereztek tudomás róla, hogy masszív felmondáshullám söpört végig a székelyudvarhelyi kórházon az elmúlt hetekben, napokban és belső feszültségek vannak az intézményben, ezért azonnal foglalkozni kezdtek az üggyel – jelentette be a kórházi válsághelyzet ismertetésére összehívott sajtótájékoztatón Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere csütörtök délután.
Néhány nap alatt hat, vezető beosztásban dolgozó alkalmazott mondott fel a székelyudvarhelyi kórházban, és alacsonyabb beosztásban dolgozók is hasonlóan tettek. Szakács-Paál István polgármester válsággyűlést hívott össze a helyzet rendezéséért.
Csütörtökön összeült a kórház igazgatótanácsa, továbbá meghallgatták a kórház menedzserének álláspontját is, valamint
„Azért mondom, hogy kicsit váratlan, mert azért hallottuk azt, hogy vannak problémák a kórházban. Tudtuk azt, hogy vannak olyan feladatok, amiket régóta jeleztek a kórház munkatársai, vagy megoldásra várnak, de konkrét lépések nem születtek ezek ügyében.
– hangsúlyozta Szakács-Paál István, jövő hetet jelölve meg a döntés meghozatalára.
A kórházban komoly problémát jelent az, hogy
Vannak minőségbiztosítással kapcsolatos problémák, továbbá nagy gondot jelent a kóros asszisztenshiány is.
Két megoldási lehetőség van a problémára:
a kórház menedzsere egy, az igazgatótanács számára is elfogadható válságtervet készít,
vagy le kell mondjon.
A megoldásra az igazgatótanácsa tesz majd javaslatot, a döntést pedig a polgármester kell meghozza: „nem fogok habozni a döntést meghozni, azt gondolom, nem egészséges, ha instabilitás van a kórházban” – jelentette be Szakács-Paál István.
A lemondott igazgatók és részlegvezetők egyébként csak vezetői tisztségükről mondtak le, például az orvosigazgató is tovább dolgozik a kórházban orvosként. A csütörtöki beszélgetések után nem jelezte egyikük sem, hogy visszavonná felmondását.
A Hargita megye alap növénykultúrájának számító pityókát egyre kisebb területen termesztik a megyében. Alig több, mint tíz év alatt a felére csökkent a burgonyaföldek összterület, idén ez már a hatezer hektárt sem éri el.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
szóljon hozzá!