
Fotó: Universal Pictures
Homérosz eposzát, az Íliász folytatását dolgozza fel következő filmjében Christopher Nolan. A tökéletes trükk, az Eredet, a Csillagok között, a Tenet és az Oppenheimer rendezőjének filmjét tavasztól kezdik forgatni, most pedig egy hivatalos fotón a film főszereplőjét is leleplezték.
2025. február 18., 09:242025. február 18., 09:24
2025. február 18., 09:362025. február 18., 09:36
A The Odyssey (Odüsszeia) munkacímen készülő film forgatása februártól kezdődik,
Cristopher Nolan és csapata a korábbi filmjeit is felülmúló, impozáns szereplőgárdát hoztak össze, hiszen többek között Anne Hathaway, Zendaya, Tom Holland, Matt Damon, Jon Bernthal, Robert Pattinson, Charlize Teron, Mia Goth, Eliott Page, Lupita Nyong'o és Bennie Sadfie is szerepelni fognak a filmben.
A Universal Picturesnél készülő alkotás főszereplőjéről hétfőn rántották le a leplet, ugyanis a stúdió egy fotót tett közzé az Odüsszeuszt alakító Matt Damonról, amiben a jellegzetes görög sisakban és páncélban látható.
A filmről egyébként az is kiderült már, hogy a történet egyik kulcsszereplőjét, Polüphémosz küklopszot egy hatalmas, 6x6 méteres mechanikus bábu segítségével keltik életre, amelyet a görögországi Nestor-barlangban építenek fel. Ez az értesülés újfent megerősíti Christopher Nolan maximalizmusát, aki
Christopher Nolan legutóbbi filmje az Oppenheimer volt, ami a korábbi stúdiójánál, a Warnernél készült Barbie-val egy nap került mozikba, a megjelenés előtt pedig emiatt a Barbenheimer-jelenségnek köszönhetően jelentősen megnőtt az érdeklődés az alkotások iránt, ugyanakkor számos mém készült, ami a két film megjelenítését és tematikáját állította szembe és sarkította ki.

A Barbie és az Oppenheimer június 21-i premierje jelenséggé nőtte ki magát az interneten, az alábbiakban pedig összefoglaljuk azt, hogy mi is ez a Barbenheimer, és miért vannak megőrülve érte a filmrajongók. Képbehozó.
Az Oppenheimert a 2024-es díjszezonban 13 kategóriában jelölték Oscarra, amiből végül hetet váltott díjra, többek között a legjobb filmnek járó aranyszobrot is megkapta.

Újabb mesterművet tett le az asztalra korunk egyik legegyedibb, különleges víziókkal rendelkező filmese, Christopher Nolan, akinek az évek alatt sikerült felülkerekednie a stúdiók elvárásain, és gyakorlatilag úgy rendez filmet, ahogyan akar.
Érdekesség, hogy nemrégiben készült egy másik film is az Odüsszeia alapján Uberto Passolini rendezésében, és Ralph Fiennes, valamint Juliette Binoche főszereplésével. Az alkotást 2024. szeptember 7-én mutatták be a Toronto Nemzetközi Filmfesztiválon, és bár nem került széleskörű moziforgalmazásba, de időközben Video on Demand szolgáltatásokon is elérhetővé vált.
• Videó: Bleecker Street
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!