Bonczidai Éva, a Magyar Kultúra Magazin főszerkesztője Arató András fiatalkori portréját is megmutatta
Fotó: Borbély Fanni
Hiába írt egy fejezetet a világítástechnikai „bibliának” is számító, tíz kiadást megért Világítástechnikai kislexikonba, hiába ért el eredményeket mérnökként a szakterületén, a világ mégis a különleges arckifejezése, pontosabban a fájdalmat elnyomni akaró mosolya miatt ismeri. Ő Arató András, a Hide the Pain Harold mém ihletője, aki mára már elfogadta ezt a „hírnevet”. Bárhová is megy, mindenhol a figyelem középpontjába kerül, ez nem volt másként a Csíkszeredai Könyvvásár pénteki napján sem, ahol az esemény meghívottjaként beszélt többek között arról, hogy a mémmé válás milyen hatással volt az életére.
2024. május 10., 16:332024. május 10., 16:33
2024. május 12., 14:482024. május 12., 14:48
A Magyar Kultúra Magazin humor tematikájú lapszámának „címlapsztárja” lett nemrégiben Arató András, ugyanakkor terjedelmes interjú jelent meg vele a kiadványban. Ennek apropóján beszélgetett vele a Csíkszeredai Könyvvásáron a magazin főszerkesztője, Bonczidai Éva, aki ezúttal élőben faggatta a Hide the Pain Haroldként mémmé vált, lassan nyolcvanéves Arató Andrást, aki
hozzátéve, hogy közülük már csak ő van életben.
„Más a szívből jövő nevetés, és más a kényszeredett mosoly, amitől híres lettem” – mondta el a beszélgetés elején Arató András a humor és a mémalapanyaggá vált fotói kapcsán.
A világhírűvé válásának történetét is megosztotta a közönséggel: mint mesélte, az egész 10–12 éve kezdődött, amikor eljött nyugdíjba, és feleségével elmentek nyaralni Törökországba. Az ott készült szelfijeikből feltöltött néhányat az akkor még népszerű közösségi oldalként működő Iwiwre, ezt azonban nemcsak az ismerősei, hanem többek között egy fényképész is látta, aki kapcsolatba lépett vele, és elhívta egy fotózásra.
– emlékezett vissza Arató. Mint részletezte, az amerikai, Tennessee állami Nashville-ből indult az egész, ahol fiatalok kezdtek poénokat (gyakorlatilag kezdetleges mémeket) gyártani a róla készült fotókból egyfajta verseny gyanánt.
Fotó: Borbély Fanni
Ahogy egyre virálisabb lett ez a dolog, úgy jött át az Amerikai Egyesült Államokból Európába, majd terjedt tovább Oroszországba, végül pedig
Az elején nem szerette, hogy poénkodnak az ő képmásával, öt évbe telt, amíg el tudta fogadni ezt a jelenséget. „Ha valami ellen nem tudsz tenni, akkor állj az élére” mottóval végül sikerült kihoznia ebből a legjobbat.
Fotó: Borbély Fanni
Innentől kezdve indult egy olyan „karrier”, amire én egész életemben nem számítottam, és ami az egész addig mentalitásomtól messze-messze állt” – fejtette ki Arató András, hozzátéve, hogy más, amikor kinevetik az embert és teljesen más amikor kontextusba helyezve nevetnek rajta.
Fotó: Borbély Fanni
Ez esetben
Arra a kérdésre, hogy mit tanult ebből a szerepből, és mit próbált hozzátenni, az egykori villamosmérnök elmondta, hogy igyekezett emögé a karakter mögé egy pozitív üzenetet tenni, vagyis azt, hogy
Mint részletezte, amióta felvállalta ezt a szerepet, azóta csak pozitív visszajelzéseket kap. Emellett a hirtelen jött világhírnévnek köszönhetően rengeteg jó embert ismert meg, rengeteg helyre járt már a világban, olyan országokba jutott el mint például Chile vagy Kolumbia, de megfordult már Szibériában is, az egyik legközelebbi útja pedig Japánba vezet majd.
Arató András egy rövid részletet is felolvasott a készülő könyvéből
Fotó: Borbély Fanni
Azt is megosztotta a közönséggel, örül, hogy ebben a szerepben vidámabbá teszi az emberek életét,
A Csíkszeredai Könyvvásáron tartott beszélgetésen azt is megtudtuk, hogy míg belőle mém, addig a feleségéből festőművész lett, de egy előadás és művészeti foglalkozás apropóján már ő is festett képet, ami a mai napig ott van az otthonában, de ki fogják állítani.
Fotó: Borbély Fanni
A Kőszegen született villamosmérnök azt is elmondta, hogy minden év augusztusában hazatér a szülővárosába, ahol várjátékokat tartanak, és ahol felidézik és eljátsszák az egykori híres várostromot, amiben
Fotó: Borbély Fanni
Azt is megtudtuk, hogy a világjárvány után egy önéletrajzi ihletésű könyvön is dolgozni kezdett, ami jelenleg is írás és fejlesztés alatt van, még nem tudni, hogy mikor és milyen formában jelenhet meg, emellett az is elhangzott, hogy
Ettől függetlenül élvezi a „felhajtást” ami a Hide the Pain Harold-mém miatt zajlik körülötte, szívesen fotózkodik azokkal, akik bárhol a világon megismerik és megállítják, ez pedig nem volt másképp Csíkszeredában is, ahol készségesen szelfizett a rá kíváncsi fiatalokkal a könyvvásári beszélgetést követően.
Idén is megajándékozza Kovászna megye rászorulóit a Salvatore Egyesület. A tombolaárusítás már megkezdődött, a befolyt összegből állítanak össze alapélelmiszer csomagokat. Tomboláról lévén szó, az is nyer, aki támogat.
Lesodorták az úttestről és emiatt felborult egy gépjármű egy kedd délutáni balesetben Réty közelében. Az ütközés során ketten sérültek meg. A balesetet szabálytalan előzés miatt következett be.
Először mutatkozott be a Caritas Vidékfejlesztés gyergyószentmiklósi sajtműhelyének egy terméke a World Cheese Awards szakmai világversenyen, a kézműves érlelt sajtjuk pedig rögtön aranyérmes minősítést kapott.
November 28-án kerül moziforgalmazásba Mazzag Izabella Baukó Attiláról, művésznevén Azahriahról készült dokumentumfilmje, amit a Filmtett Distribution a magyarországi mozipremierrel egyidőben a romániai, ezen belül az erdélyi mozikba is elhoz.
Parkolóhelyeket számolnak fel, buszsávot alakítanak ki és teljesen felújítják Marosvásárhelyen a köznyelven Hosszú utcának hívott útszakaszt. Átalakítják a főteret is.
A Sepsi Metropoliszövezet számára harminc elektromos autóbusz beszerzésére pályázik a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. A járművek tizenkét faluból hozzák-viszik az ingázókat, de a városi közlekedésbe is bekapcsolódnak.
Súlyosan bántalmazta feleségét, ezért családon belüli erőszak miatt előzetes letartóztatásba helyeztek egy Kovászna megyei férfit.
Súlyosan megsérült hétfőn a bukaresti törvényszék egyik törvényszéki jegyzője, miután az archívumban több polc is ráomlott – közölte az igazságszolgáltatásban dolgozó jegyzőket tömörítő szakszervezet (SNGJ).
Két váltásban nyolc-nyolc emberrel, nyolc céljárművel és ezer tonna csúszásgátlóval állnak készenlétben a nap 24 órájában Csíkszeredában ebben a téli idényben. Tavaly volt egy nagyon kritikus nap, most kedden is felidézték.
szóljon hozzá!