Fotó: Pinti Attila
Képtelen volt kivárni az Egészségügyi Szolidaritás szakszervezeti szövetség szerda délelőttre beharangozott sztrájkőrségét a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége: Konrád Judit kórházmenedzser már a megszervezett tiltakozás előtt reagált a szakszervezet beharangozott követeléseire.
2024. március 06., 14:022024. március 06., 14:02
Jogszabály-módosításra van szükség a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetése szerint, hogy eleget tehessenek az alkalmazottak követelésének, miszerint rendezzék a bérpótlékkülönbségeket. A kórházvezetés szerdán sajtótájékoztatón vágott elébe az Egészségügyi Szolidaritás szakszervezeti szövetség sztrájkőrségének.
Betelt a pohár: kénytelen sztrájkőrséget szervezni az Egészségügyi Szolidaritás szakszervezeti szövetség szerdától, miután a Hargita megyei önkormányzat által fenntartott Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban fizetési anomáliák alakultak ki.
Konrád Judit, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatója válaszul a követelésekre úgy nyilatkozott, hogy
Mint részletezte, 2018-ban alkalmazták az új fizetési törvényt, és ezt követően a bérpótlékokat rendező kormányhatározatot.
„Méltányosságból magasabb szinten tartotta a kórház vezetése a kisegítő személyzet bérpótlékait, azzal a szándékkal, hogy kiegyensúlyozzák az orvosok és asszisztensek által egyben megkapott maximális béremelés hatásait a kisegítő személyzet számára, ugyanis az orvosok és asszisztensek a 2022-es szintű összeget kapták meg 2018. március 1-jétől. A kisegítő személyzet az országos rendelkezések szerint évente kapott volna fokozatos fizetésemelést, az orvosok és asszisztensek pedig fokozatos bérpótlékemelést a kórház vezetőségének tervei szerint, így 2022-re kiegyenlítődött volna a bérek és bérpótlékok helyzete” – osztotta meg Konrád.
Hozzátette, ezt azonban keresztülhúzta az, hogy 2019-től kezdve minden év végén megjelent egy-egy kormányrendelet, amely előírta, hogy
Így a helyzet megoldására jogszabály-módosításra van szükség, ezért nem lehet beszélni kollektív munkakonfliktusról, és ugyanez az álláspontja a Hargita Megyei Területi Munkaügyi Felügyelőségnek is – jegyezte meg. Konrád Judit úgy véli,
Vitos Attila orvosigazgató arra az újságírói kérdésre, miszerint valóban előfordul-e béraránytalanság egy osztályon belül, azt válaszolta, hogy bár nem tudja kívülről a fizetések mértékét, azok nyilvánosan elérhetők, továbbá úgy véli, egy osztályon belül nem fordulhat elő, hogy nagyobb legyen a fizetése egy takarítónak, mint egy asszisztensnek. Azt azonban
Még olyan osztályok lehetnek érintettek a béraránytalanságokban, mint a neurológia, a pszichiátria, kórbonctan és a törvényszéki orvostan – sorolta az orvosigazgató.
Arról is beszélt, hogy a béreknek több összetevője van, többek között számít a munkarégiség, akárcsak az, hogy hétvégén is dolgozik-e az alkalmazott, vállal-e ügyeleteket, milyen veszélyeknek van kitéve.
Vitos arra is kitért, hogy a dolgozók számára biztosított bérpótlékok aránya nem lehet 30 százaléknál nagyobb az összbérköltségnél, ezzel is kötve van a kezük. Megjegyezte azt is, nem arról van szó, hogy nem lennének nyitottak a szakszervezet, az alkalmazottak követelésére, számos elvárásukat teljesítették, azonban
A Szociáldemokrata Párt (PSD) nem lép ki a kormányból, és támogatja egy olyan intézkedéscsomag gyors – akár kormányzati felelősségvállalással való – elfogadását, amelynek világos célja a kiváltságok és a szinekúrák leépítése.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC) vezetője, Cristian Popescu Piedone kedden kijelentette, hogy kinevezése óta semmiféle hivatali visszaélést nem követett el, és úgy tűnik „sokakat nagyon zavarnak” az általa indított ellenőrzések.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Magyarbükkösön keddre virradóra. A helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Kedd déltől éjszaka 3 óráig érvényes, a fele országot érintő elsőfokú (sárga jelzésű) viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Két országos ügynökség összeolvasztásából születik meg egy új állami intézmény: az Országos Környezetvédelmi és Védett Területek Ügynöksége (ANMAP). Folyamatban van a hivatalok átszervezése, az ígéretek szerint az ügyfélfogadás ezt nem sínyli meg.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC) vezetőjét, Cristian Popescu Piedonét érintő ügyben tart házkutatásokat kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA) – értesült az Agerpres hírügynökség ügyészségi forrásokból.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter hétfőn bejelentette az egészségügyi rendszert érintő tervezett intézkedéseket.
Nagyon megszenvedi a turisztikai ágazat a vakációs utalványok értékcsökkentését és az önrészfizetési kötelezettséget. Ezt csak tetézi az áfaemelés – a két intézkedés együttes hatása miatt csődközelbe kerülhetnek egyes turisztikai vállalkozások.
Hét embert evakuáltak a Máramaros megyei Rónaszék településen, miután beomlott egy korábbi sóbánya. Az érintett területet négyezer négyzetméteren lezárták – tájékoztatott hétfőn este a Máramaros megyei prefektúra sajtószolgálata.
2 hozzászólás