
Pénteken elkezdődik a nyári vakáció, így hétfőtől még több turistára számítanak Parajdon, valamint a foglalások számának újabb növekedésére
Fotó: Barabás Ákos
A hétvégére már több parajdi panzió is telt házat jelentett, a sóbánya kinyitásának hírére éledezni kezdett az idegenforgalom a sóvidéki üdülőtelepülésen. A bánya kényszerbezárása miatti kiesést a nyári szezon valószínűleg már nem fogja visszahozni, de éves tekintetben bizakodók a szállásadók.
2024. június 20., 07:592024. június 20., 07:59
Ezen a héten még nincs sok vendége a parajdi szálláshelyeknek, de már érződik a sóbánya újranyitásának a hatása, elkezdett nőni a sóvidéki üdülőtelepülés vendéglátóhelyeinek a forgalma.
– válaszolta az idegenforgalom újraindulásával kapcsolatos kérdésünkre Moldován László, a Sóvidék-Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke.
A parajdi sóbánya egy hónapos kényszerbezárás után az elmúlt hétvégén, június 15-én nyitott ki újra, miután elhárították a víz befolyásához vezető problémákat a felszínen, a Korond-patak folyása mentén.

Egyhónapos kényszerbezárás után szombaton, június 15-én újra kinyitják a parajdi sóbányát, a hétvégétől újra látogatható a föld alatti komplexum kezelőbázisa.

Az április 17–19. között lezajlott heves esőzések idején kezdődtek a beázásos problémák a parajdi sóbányában – derül ki a gazdasági minisztérium által kiadott tájékoztatásból.
Pénteken elkezdődik a nyári vakáció, így hétfőtől még több turistára számítanak, valamint a foglalások számának újabb növekedésére – közölte Moldován László, aki szerint sokan még nem értesültek a sóbánya kinyitásáról, ezért nem árasztották el még a foglalások a héten a parajdi szálláshelyeket.
Fotó: Simon Virág
Mostantól viszont már semmi nem állja útját az idegenforgalom újraindulásának, látogatható minden turistacélpont az üdülőtelepülésen: a welnessközpont az utóbbi hetekben is jól működött, 60–70 százalékos telítettséggel, de várja a fürdőzőket a két strand is, és látogatható már a sószoros is.
– mondta a turisztikai egyesület vezetője, aki egy újdonságról is beszámolt. Nagyjából két hete megnyitott egy újabb turistacélpont is a településen, a Magic selfie house, amely öt különböző tematikus helyiséggel várja a látogatókat.
Fotó: Barabás Ákos
Ami az idei várakozásaikat illeti, Moldován László elmondta,
A teljes évet tekintve azonban bizakodók, úgy véli, az őszi, téli szezon hozza majd vissza a kiesett bevételeket. Meglátása szerint az őszi, téli szezon kinyúlik, ugyanis akkor térnek majd vissza Parajdra azok, akik le kellett mondják korábbi foglalásaikat a bánya bezárása miatt.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!