Hirdetés
Hirdetés

Gazdasági minisztérium: a bányabezárás célja a személyzet és a látogatók biztonságának a védelme

•  Fotó: Erdély Bálint Előd

Fotó: Erdély Bálint Előd

Az április 17–19. között lezajlott heves esőzések idején kezdődtek a beázásos problémák a parajdi sóbányában – derül ki a gazdasági minisztérium által kiadott tájékoztatásból. A szaktárca és az Országos Sóipari Társaság (Salrom) egyaránt közleményt adott ki a bánya ideiglenes bezárásának céljáról.

Széchely István

2024. május 16., 12:312024. május 16., 12:31

Az Országos Sóipari Társaság úgy döntött, hogy leállítja a parajdi sóbányában a termelést és a látogatást. A döntés célja a személyzet és a látogatók biztonságának védelme és garantálása, amíg a közelmúltban történt szivárgás miatt kialakult helyzet megoldódik – tájékoztat a gazdasági minisztérium szerdán délután kiadott közleményében.

korábban írtuk

Biztonsági okokból bezárták a parajdi sóbányát
Biztonsági okokból bezárták a parajdi sóbányát

Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, ahol nagyjából egy hónapja újból problémákat okoz a komplexumba betörő víz.

A tájékoztatás arra is kitér, hogy „az április 17–19. között lezajlott heves esőzések következtében, amelyek még ma is tartanak, a Korond-patakból édesvíz szivárgott a föld alá”, és hogy a helyzet orvoslásáig nem látogatható a sóbánya.

korábban írtuk

Újból ömlik a víz a parajdi sóbányába
Újból ömlik a víz a parajdi sóbányába

A legkritikusabb szakaszon csőbe vezették a Korond-patakot, hogy megakadályozzák a parajdi sóbányába való beömlését, de ez csak egy azonnali, sürgősségi megoldás. A patak kimosta a sós talajt, így jutott be a bányába.

Az Országos Sóipari Társaság szakemberei révén minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy a parajdi sóbányában a lehető leghamarabb újrainduljon a tevékenység, ennek érdekében friss helyszíni információkkal fognak jelentkezni az aktuális helyzetről.

A szaktárca azt tanácsolja a parajdi sóbányalátogatást tervező turistáknak, hogy a probléma megoldásáig és a bánya újbóli megnyitásáig más Hargita és Maros megyei turisztikai látványosságokat keressenek fel.

A Salrom a témában kiadott közleményében szintén leírja, hogy a heves esőzések vezettek a szivárgásos problémához, és hogy a bánya alkalmazottai és a turisták védelme érdekében függesztették fel ideiglenesen a kitermelést és a látogatási tevékenységet.

Idézet
Az Országos Sóipari Társaság szakembercsapatai keményen dolgoznak a probléma megoldásán és a sóbánya mielőbbi újranyitásán

– közlik a tájékoztatásban, és azt javasolják, amíg a helyzet megoldódik, a bányalátogatást tervező turisták keressék fel a Salrom másik négy – az aknavásári, a Slănic-i, az Ocnele Mari-i és a kacsikai – sólétesítményét.

Hirdetés

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 16., kedd

Egy év múlva nézhetjük az ötödik Shrek-filmet – videó

Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.

Egy év múlva nézhetjük az ötödik Shrek-filmet – videó
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Medvét láttak több Hargita megyei településen

Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.

Medvét láttak több Hargita megyei településen
2026. június 16., kedd

Medve támadt egy férfira Brassó megyében, helikopterrel vitték kórházba

Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.

Medve támadt egy férfira Brassó megyében, helikopterrel vitték kórházba
2026. június 16., kedd

Holttestet találtak Csíkszereda egyik utcáján

Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.

Holttestet találtak Csíkszereda egyik utcáján
Hirdetés
2026. június 16., kedd

2030-tól más lesz az érettségi-rendszer – hamarosan hivatalossá válik az erről szóló rendelet

Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.

2030-tól más lesz az érettségi-rendszer – hamarosan hivatalossá válik az erről szóló rendelet
2026. június 16., kedd

Székelyföldi talaj nyerte a Magyar Talajtani Társaság közönségszavazását

Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.

Székelyföldi talaj nyerte a Magyar Talajtani Társaság közönségszavazását
2026. június 16., kedd

Ismét medve támadt egy turistára a Transzfogarasi úton

Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.

Ismét medve támadt egy turistára a Transzfogarasi úton
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Visszahívják a boltokból a romániai Lidl által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt

Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.

Visszahívják a boltokból a romániai Lidl által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt
2026. június 16., kedd

400 ezer lejt sikkaszthatott el az USR pénzügyi felelőse

Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.

400 ezer lejt sikkaszthatott el az USR pénzügyi felelőse
2026. június 16., kedd

Kelemen Hunor szerint a korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz

A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.

Kelemen Hunor szerint a korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz
Hirdetés